Řeky normální, ale vody ubývá

20. dubna 2011 v 15:14 | tom-791 |  Hydrologie
Současné suché počasí, které má na svědomí tlaková výše způsobuje vysychání půdy a vody tak ubývá i na tocích a to hlavně na malých potůčcích, které při delším trvání takového počasí vysychají a vody ve středních a větších potocích, kterých jsou malé potůčky přítokem, potom také ubývá a to dochází až do stádia řek-ale trvá to samozřejmě dlouho.

Stavy řek, které najdete aktuální na: http://hydro.chmi.cz, se ale také oproti minulým měsícům snížily. Počasí, které má právě vládnout i dále to nezmění k vzestupům, ale stavy budou spíše setrvalé nebo mohou některé řeky zvolna klesat.

I podzemních vod ubylo, stav k březnu 2011 ve vrtech je následující:

Zdroj obrázku: ČHMÚ

>> Vody jsou ale velmi průzračné, alespoň na tomto místě, ale na jaře je tomu na většině míst
Důvod? Jednoduchý. Srážky jsou velmi slabé nebo žádné=žádné splavování zeminy a nečistot a teplota vody je nízká=žádná tvorba přírodního znečištění-řasy, sinice atd.
Uvolňuje se po zimním období ale bláto ze dna, to je však normální proces, který znečistí vodu jen nakrátko. Ve vodě žije ovšem hodně druhů řas a různých vodních hub i v zimě-ale je jich málo a vodu nijak neznečišťují=jsou na dně, zejména pokud je dno vybetonované či vykamenované a také jsou na předmětech v potoce=kameny převážně.
>> Nyní přímo pohled na tok-zelená tráva, svěží a nová dělá kolem potůčků a říček také okrasu

Více informací na: MeteoHydro
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama