Po deštích slunečno

21. března 2011 v 18:17 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Dnes je astronomicky první jarní den a jarní počasí na sebe nenechá dlouho čekat. První jarní den je po nedávných deštích či dokonce sněžení, opět slunečný a teploty budou zatím jen stoupat. Tento týden se nad námi opět "usadí" tlaková výše a plný vliv na počasí u nás bude mít až do středy resp. do čtvrtka, pak se přiblíží první frontální systém, který nám sice na dlouho zhoršení počasí nepřinese, ale teploty spadnou opět do 10°C dle současné předpovědi ČHMÚ, kterou najdete na http://www.portal.chmi.cz, kde je i měsíční výhled do 20.4.2011 a říká tedy odhad počasí, na který nelze brát takový zřetel, hlavně na poslední dekádu. Snad jen může potěšit fakt, že teplotně bude toto období průměrné a srážkově podprůměrné dle této předpovědi.
A nyní se na ni podíváme tochu podrobněji:

Dnes je tedy slunečno až polojasno, teploty do 11°C.

Zítra bude jasno až polojasno, teploy 11 až 15°C. To jsou příjemné hodnoty, ale ráno pozor při právě jasném počasí bude mrznout a to +1 až -3°C minima!

Středa bude také slunečná až polojasná, ráno nás mohou ojediněle zastihnout mlhy, teploty 12 až 16°C, ráno kolem 0°C.

Čtvrtek i pátek budou slunečné dny s ojedinělými mlhami s tím, že v pátek bude na S a SV území oblačno a ojediněle se objeví přeháňky. Teploty 13 až 17°C a ráno 0 či +1°C v průměru.


Jak jsem v úvodu naznačil, tak jednodenní zhoršení počasí přijde bohužel zrovna na sobotu, také se ochladí a to nejen na jeden den. To je ale ještě z dnešnho pohledu předpovědí daleko.
Zdroj informací: ČHMÚ


Na kvetoucí tulipány je ještě čas......teprve vylézají ze země!

Každopádně užívejte krásné dny, přeji všem KRÁSNÉ JARNÍ DNY!

Zvu Vás na FB stránku CLOUDS, kde se můžete podělit o fotky oblohy, oblačnosti, západů slunce či optických jevů a optat se případně na nejasnosti: http://www.facebook.com/#!/pages/Clouds/192632467434722
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak by mělo přijít jaro?

Rychle 35.3% (6)
Pozvolna 35.3% (6)
Mělo by být rovnou léto 29.4% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama