Očekávané jaro

6. března 2011 v 9:34 | tom-791 |  Předpověď počasí
Určitě všichni očekávají v měsíci, který právě je v kalendáři, jaro. Jedná se o březen, tedy kalendářně první celý jarní měsíc. Astronomicky to bude až 21.3.2011 a to napovídá i to, že do té doby se může vrátit na libovolně dlouho dobu zimní počasí a to i po 21.březnu. Máme zde zrádný měsíc, kdy teploty už vystupují i nad 10°C přes den (možná ve středu 9.3.2011 se tak i stane) a v noci ale stále klesají pod nulu a jsou zde poměrně výrazná ochlazení, kdy rázem může začít i sněžit. Jedno ochlazení je znát právě dnes za studenou frontou, která sice srážek příliš nepřinesla, je tu ale zato studený vzduch od severu.

Půda je ještě stále promrzlá a to po nedávných mrazech i na povrchu, takže o počátku vegetačního období nemůže být ani řeč i když se teploty budou v dalších dnech opět po tomto ochlazení odstávat na 10°C při jasné až polojasné obloze a slunce bude vybízet k jarním aktivitám, protože už má sílu. Ale radím jedno, nesedět ani chvíli na zemi a ani na předmětech zejména z betonu, ale lavičky nejsou také dobrá volba pro delší posezení. Nedoporučuji raději ani na chvilkové sezení. Zvolme raději ještě domácí odpočinek a výlety do přírody jen na kolech nebo pěšky. To je přeci sport.

Jaro!!!! Však ono už to za chvíli přijde.....
Teď přesně k počasí-předpověď na základě informací od ČHMÚ:
> Dnes- oblačno až polojasno na SV a S místy srážky-sněhové, teploty +1 až +5°C
>> Pondělí- jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a teploty -1 až +3°C, ráno -5 až -9°C, místy -12°C
>>> Úterý- jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost, teploty 2 až 6°C, ráno -4 až -8°C, místy -11°C
>>>> Středa- slunečno až polojasno, ojediněle opět nízká oblačnost a teploty 7 až 11°C, místy jen 4°C a ráno -4 až -8°C.

Vše se může měnit, ale nějak takto by se mělo počasí chovat v dalších dnech z těch z následujících březnových dnů.
Jaro není, ale jako předjaří to nazvat můžeme. Ale jaro by se mohlo už těsně před půlkou měsíce ozvat, to ale není spolehlivá předpověď.

Pamatujme na "březen, za kamna vlezem" a pokud bude potřeba, vlezme tam! Krásnou neděli!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama