Velmi silné mrazy

23. února 2011 v 17:36 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Ač si každý zvyknul na teplé počasí, tedy teplotně nadprůměrné počasí-občas i dosti na zimní období, tak nyní udeřily opět silné mrazy-zima se vrátila a loučí se. O tom, zda už ta letošní zima odejde, je předčasné diskutovat.
Jak mrzlo dnes ráno-na Jizerce (v Kořenově) bylo i méně než -25°C! To jsou vyhlášené horské oblasti, kde při vhodných podmínkách padají teploty velmi nízko a potom padají i teplotní rekordy naměřené v historii. Rekordy ale padají i v polohách nižších, ve městech a podobně. To při jasné obloze ukazují teploměry také zajímavá čísla. Více článek: http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer/P9_0_Predpovedi/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_4_Mesicni&last=false

Řekne zima už poslední slovo?

Tak na to je příliš brzo-v zimním období meteorologické zimy asi ano, ta končí 28.2.2011. Astronomická zima končí zpravidla 20.3. Ranní mrazy či mrazíky nás budou ale trápit ještě dlouho než přijde to pravé jaro, nejprve nás čeká předjaří-půjde to pěkně pomalu, jako vždy.
Jaro většinou v poslední dekádě března začíná, může to být i dříve nebo i déle. Může totiž v březnu napadnout i 20cm sněhu, mrazy asi nebudou až tak silné, ale zima být může pěkná. Nebo naopak může být 20°C nad nulou!
Dlouhodobý výhled od ČHMÚ do 20.3.2011, který nelze brát tak moc vážně, ale slibuje teploty přes den už nad nulou slabě, občas i mírně. V noci pak slabé mrazy či teploty kolem nuly. Takže může být častá i ledovka, náledí. Více zde: http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer/P9_0_Predpovedi/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_4_Mesicni&last=false
Někdo by možná raději pravou zimu než deštivé jaro-jako to loňské kupříkladu! Ale uvidíme jaké bude to letošní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moon - Lustre Moon - Lustre | Web | 23. února 2011 v 18:12 | Reagovat

Nevím, kolik bylo tady... každopádně jsem myslela, že umrznu...

2 tom-791 tom-791 | 23. února 2011 v 22:07 | Reagovat

Tak bylo i u Vás určitě hodně pod nulou. A bude i zítra, pozor-klesá nám to pěkně. Pokud se nezatáhne-větší pravděpodobnost je na SV=že se zatáhne. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama