Trochu zasněží, jinak bude chladno

13. února 2011 v 11:47 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Co přinese počasí v dalších dnech? Dnes to bude na frontě sněžení, které se bude vyskytovat hlavně v Čechách, kde může napadnout něco kolem 5cm sněhu, na JZ pak přejdou srážky ve smíšené a naopak na východ a SV území se dostanou jen v podobně slabých přeháněk či drobného sněžení, napadne tam od 0 do 2cm novéhu sněhu.

A výhled pro nížiny zimní není, protože teploty odpoledne budou stoupat nad bod mrazu, takže trocha sněhu, co nyní napadne, tak opět roztaje. Dobré podmínky pro zimní sporty budou i nadále panovat na horách, maximáně v polohách středních.

Pravá zima jen na horách

Pokud ještě chcete užívat sněhu a zimních sportů s ním spojených, tak zamiřte na hory a pokud jste tak už učinili a máte chuť ještě, tak to zopakujte. Sníh se na nížiny zatím nechystá a kdoví, zda ještě v letošní zimě napadne dostatečné množství sněhu v nižších polohách.

Dnes bude chladno, teploty okolo 0°C. Zítra teploty okolo +1°C, v noci se čeká slabý, maximálně mírný mráz.

V úterý i ve středu budou teploty také okolo +1°C, stoupat mohou v intervalu -1 až +3°C.
Velká oblačnost bude v těchto dnech vládnout stále, místy srážky.

Od čtvrtka lze čekat vlastně stále stejné počasí, oblačno až zataženo a místy srážky, ty budou sněhové postupně jen od 600m n.m. Teploty se také moc nezmění, stoupnou na 0 až +5°C.
V noci se čekají stále od -1 do -7°C a vzhledem k tomu, že se čeká velká oblačnost, tak více klesat nebudou.

Zdroj dat: ČHMÚ

Počasí se měnit příliš nebude=nebude pravá zima, ani nepřijde ještě jaro.
Toto se nazývá takové období konce zimy, teploty přes den okolo nuly či slabě nad ní=nejsou příliš ideální! Ale je nutné počítat s tím, že když se počátkem března oteplí na +10°C, že zima se na okamžik vrátit může, občas to tak bývá. Příkladem je rok 2006 a 12.3.2006 s 20cm sněhu v Praze.

Musíme toto období "přežít" a pak se na nás bude doufejme smát slunečné jaro 2011!


Nebo na FB: MeteoHydro.

Novinky: zde na blogu přibudou nějaké rubriky=začnou přibývat články do rubriky teorie počasí a přibude například klima, příroda či ekologie=důležitá témata související s počasím! Hlavně v dnešní době.  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama