Stálé počasí-pozor na smog

29. ledna 2011 v 9:25 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Počasí nad naším územím bude sice v dalších dnech převážně pod vlivem tlakové výše, vládnout bude tedy suché počasí v zimním rytmu. Co to tedy znamená-inverzní ráz počasí. Jinými slovy to, že na horách se čeká většinou slunečné počasí, čisté ovzduší a dokonce i vyšší teploty, než někde v nížinách. Tam tomu bude naopak, místy zataženo a mlhavo a bohužel hromadící se splodiny hlavně ve větších městech.

Slunečné počasí budou v nížinách kazit mlhy, mrznoucí mlhy vzhledem k teplotám a také nízká oblačnost, která se bude postupně držet nad nížinami i celé dny. Špatná kvalita ovzduší se tedy lepšit výrazněji zatím nebude. Teploty budou navíc celé dny pod nulou a to případnou smogovou situace ještě podpoří, pak také sehraje roli i sněhová pokrývka. Nyní modely naznačují, že současný charakter počasí bez větších změn (slábnoucí fronta, která se projeví minimálně) bude panovat do středy příštího týdne.

Pozor na smog

Tak smogová situace již včera postihla opět oblasti Moravskoslezského kraje, Ostravsko a Třinecko, kde byl vyhlášen signál regulace!
Splodiny se tam tedy hromadí velmi rychle a situace by se tam bohužel lepšit jen tak neměla!
Pozor ale i jinde, čeká se zhoršení ovzduší na většině míst ČR (města) a bude se ale jednat o horší kvalitu, ale takové překročení imisních limitů jako je tomu na Ostravsku a Třinecku jinde zatím nehrozí. Bude záležet jak dlouho bude smogová situace trvat.

Důležité informace:
Webové kamery: Humlnet.cz
Pohled na horské počasí: http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/

Další článek na toto téma zřejmě brzo vyjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama