Řeky se opět zvednou

12. ledna 2011 v 15:36 | tom-791 |  Předpověď počasí
Zejména na JZ území, ale celkově na celém území ČR se budou vyskytovat na výrazné frontě v noci na čtvrtek, ve čtvrtek a zpočátku v pátek srážky, které budou místy vydatné a na JZ a západě území i trvalejší.
Leden-zima, ne deště!
Takže v první řadě upozornění: http://pocasi.chmi.cz/index.html/
ČHMÚ upozorňuje na povodňové ohrožení v Plzeňském kraji. Vše platí až do odvolání. Pro východ republiky výstraha před povodněmi neplatí, řeky tam sice stoupat budou, ale jen mírně-budou tam slabší srážky. Výstraha může být upřesňována a doplňována, doporučuji sledovat.

Sledovat ji společně s radarovými snímky, kde prší: http://mapy.in-pocasi.cz/
A také sledovat třetí důležitou a přehlednou věc, což jsou stavy řek: http://hydro.chmi.cz/hpps/index.php

Ještě vedlejší, ale také dosti důlěžité bude sledovat předpovědi počasí: http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer/P9_0_Predpovedi/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_1_Dnesek&last=false
Pak už jen opatrnost při cestách a při případných opatřeních před povodněmi.
FOTO z velké vody 9.1.2011


Nyní k počasí, které toto může způsobit
Teplá fronta celého frontálního systém začne dnes večer ovlivňovat naše území=zítra teploty vyskočí nad 5°C, zbytky sněhu zmizí v souvislosti s deštěm rychle, tát bude i v polohách vyšších, takže proto taková ostražitost na řekách.

V noci na zítra bude už na většině území pršet, místy a to hlavně na západě a JZ vydatněji a trvaleji. Zítra se čeká zataženo s deštěm=trvalým, místy může být vydatnější a to zase spíše v Čechách=nemusí pršet trvale celý den, ale po většinu dne by dle současné předpovědi pršet mělo-jak kde!

Teploty do 8°C a v 1000m 4°C kromě Jeseníků a Besdyk, kde bude chladno a nebude tam pršet, ale bude tam padat déšť se sněhem nebo níh=ale to jen zpočátku, pak se bude i nadále oteplovat při přechodu systému.

Na srážky je ještě šikovná sumarizace: http://meteomodely.e-pocasi.cz/gfs-wetterzentrale-de-27.html
(kolik spadne mm vody od-do)

POČASÍ ŘÁDÍ-ZIMU VYSTŘÍDAJÍ DEŠTĚ A VZESTUPY HLADIN ŘEK
(neříkám povodně, ale bohužel to na místní rozlití toků vypadá!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama