Dnes se začalo počasí měnit

6. ledna 2011 v 23:03 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Mrazy, mrazy, sníh, sněhové přívaly, mrazy a jen slabé oblevy (kromě východu území) tak to byl prosinec a počasí do současné doby. Sníh leží na některých místech (hl. v Čechách) již od 27.listopadu 2010, tedy mnohem déle než měsíc, tato obleva ho ale "zlikviduje" opravdu všechem a dost velkou část potom na horách=naplní se řeky, přehrady a nádrže-ty se nyní odpouštějí, aby nedošlo k velkým problémům s vodou. Jak předejít ledovce při mrznoucím dešti, to už je těžší oříšek.

 Ledovka, vítr

Aktuálně: V Praze je pořádná ledovka! Všude kromě hlavních silnic je led! Z informací o počasí vyplývá, že mrznoucí srážky jsou nad většinou republiky

Počasí-také přijde silný vítr a dokonce déšť, namrzat bude i nadále v noci a ráno
Déšť vytváří nyní nad většinou našeho území ledovku. Ta je velmi nebezpečná na silnicích a také na chodnících, pozor bude zůstávat až do zítřejšího rána popř. dopoledne!

Silný vítr bude foukat hlavně v horách, dešťové srážky pak budou podporovat odtávání sněhu a zvyšovat hladiny řek ještě více. Kolik jich kde spadne se bude upřesňovat.


Ledovka se může tvořit i v dalších dnech-skutečně je nebezpečná, podmínky jsou pro její tvorbu velmi příznivé.

 Hydrologie, co se může dít

Foto: Při odtávání sněhu v únoru 2010
Rozvodněná Berounka 27.2.2010
Předpokládaná reakce řek
Společně s vysokými teplotami bude odtávat sníh, to bude podporovat silný vítr a také občasné srážky na frontách. Očekává se 1.SPA a i 2.SPA na některých tocích-viz výstraha ČHMÚ. Teploty by se mohly vrátit koncem týdne a na počátku týdne nového alespoň v noci pod bod mrazu, takže tání by se mělo zastavit, zpomalit. Ještě se bude situace upřesňovat.

Ledy se dají do pohybu
Tam, kde koryto řeky brázdí ledvé kry či dokonce souvislá vrstva ledu, tam dojde k lámání ledu a také při zvýšení průtoku řeky se budou kry pohybovat a putovat korytem. To může na některých místech být nebezpečné tím, že se zaseknou a začnou se hromadit společně s dalšími předměty, které při velké vodě v řekách jsou. Ledové bariéry budou tedy nebezpečné při tání sněhu a ledu v dalších dnech!

Situaci sleduji a případně aktualizuji informace vydáním nového článku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 puppup puppup | Web | 7. ledna 2011 v 0:39 | Reagovat

Zajimave, ale doporucuju trochu barevne sladit design, vsechno to strasne bije do oci tak, ze ani nemam chut neco vice cist.

2 tom-791 tom-791 | Web | 7. ledna 2011 v 14:02 | Reagovat

[1]:
Díky, vyřeším to. Alespoň nějaký názor, abych věděl komu se to líbí, komu ne... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama