Sněhová kalamita, silné mrazy a pak opět sníh

16. prosince 2010 v 11:50 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Vyloženě zimní počasí zasáhlo celé území republiky. Komu se sníh a zima líbí, má ji rád, tak si přijde na své a komu ne, bohužel musí strpět její projevy. Zima se po krátké oblevě vrátila a to v plné síle ve středu!

Jak kde sněžilo, kolik nasněžilo: Infomet.cz.

Máme polovinu měsíce a může se zdát, že zima předvedla již vše. Co zima stačila ukázat v uplynulých dnech je skutečně obdivuhodné, ale určitě se s námi neloučí. Jak bude v dalších dnech, jak bude na Vánoce?

Počasí: po sněžení mrazy, pak opět sněžení

Silné sněžení, které způsobilo na západě, severozápadě a severu území kalamitní stav během středy, se vrátí po velmi krátké přestávce, při které nebude počasí otálet a přinese nám silné mrazy, pak pro změnu ve čtvrtek večer a v noci na pátek napadne opět nejvíce sněhu na severozápadě a západě území.


Počasí ve čtvrtek 16.12.2010
Polojasno až oblačno, minimum -11 až -15°C, místy -20°C a na horách mrazivěji (bude záležet na oblačnost) a postupně odpoledne příchod oblačnosti a na SZ území později večer sněžení. Maxima -10 až -5°C!

Počasí v pátek 17.12.2010
Bude zataženo a na většině území sněžení, na východě zpočátku srážky místy. Od západu ustávání srážek, ale to až večer. Minima -7 až -11°C, na východě i -15°C. Přes den -7 až -3°C.

Víkend bude oblačný, mrazivý
Oblačný až zatažený, přechodně polojasný bude i víkend. Minima hlavně v sobotu -10 až -15°C ojediněle i -20°C, v neděli -6 až -10°C a ojediněle i méně. Přes den -8 až -2°C, tepleji bude v neděli, kdy přibude od západu srážek. (bude ještě upřesněno-víkend)

Opět těžká otázka: počasí o Vánocích
Dny 24.-26.12.2010, tedy Vánoce a dny blízko nim mají být ve znamení pravidlené oblevy
Jak to bude letos s počasím o Vánocích, to přinesu ve více článcích.
Zatím to vypadá na předvánoční a Vánoční slabou oblevu, ale modely posouvají oteplení a různě mění předpovědi na tyto dny. Vánoce jsou sice "za dveřmi", ale z hlediska předpovědi počasí (meteorologie) je to dlouhá doba pro přesnou předpověď.

Vánoce budou dle současné předpovědi (na 65%) oblačné až zatažené, občas na frontách zasněží, v nížinách srážky smíšené či mrznoucí déšť. Teploty v noci +2 až -4°C a přes den -2 až +3°C. Je to opět rozmezí podobné při poslední oblevě. (Předpověď z jednoho výstupu modelu z 15.12.2010 večera!)
???
Asi by si většina přála bílé Vánoce. Z hlediska Prahy se dá řící, že bílé budou (je tu dost sněhu) a záleží na tom, jak to bereme. Budou bílé, ale buď tu zbyde sníh a bude mokrý a odtávat a nebo pokud by se změnila předpověď, tak bude sněžit a bude zde čerstvý popř. i prachový sníh či alespoň nebude odtávat, nebude moc mokrý. Ale na 95-98% tu nějaký bude, zřejmě neodtaje do té doby to, co tu nyní je.
Nebo chcete "bláto"??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky yuripovidky | Web | 16. prosince 2010 v 15:26 | Reagovat

trapný!!! píšu líp!!!

2 tom-791 tom-791 | Web | 16. prosince 2010 v 23:14 | Reagovat

[1]:
Nepíšete špatně. Ale úplně něco jiného. To se nedá takto srovnávat. Jinak názor beru! :-D  :-D
Když už jsme u toho, sebechvála není moc dobrá vlastnost, kdyby to bylo srovnání s cizím blogem, tak budiž!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama