Silvestr, Nový rok-jak bude?

31. prosince 2010 v 15:28 | tom-791 |  Předpověď počasí
Poslední dny roku 2010 nás trápí silné mrazy, inverze (mlhy a nízká oblačnost) a to společně se sněhovou pokrývkou a slabým větrem přispívá ke zhoršování kvality ovzduší na území ČR, které je v posledních dnech skutečně špatné až velmi špatné, dokonce byl vyhlášen včera signál regulace pro Ústecko. To nám konec roku moc nezpříjemní. Pojďme se raději podívat na předpověď!

 (Zdroj: ČHMÚ-kvalita ovzduší v ČR dnes)

Dále se nám také tvoří led v korytech hlavně menších řek a ucpává je, tím tedy zvedá hladinu vody v řekách, kde ledové jevy působí. Stává se, že hladina stoupá i na povodňové stupně-zejména na 1.SPA, dále zatím voda nestoupá. Ale pokud dojde k nahromdění ker a téměř úplnému ucpání toku, tak může nastat i mimořádná situace a led se musí odstranit, zvlášť když je vylitím toku ohrožen obydlený prostor.

Aktuální předpověď počasí na dnešní den a noc na zítřek:
Dnes se čeká oblačno až zataženo, zejména na severu občas slabé sněžení, jinde jen ojediněle. Teploty -5 až -1°C.

Noc na 1.leden 2011 bude ve znamení velké oblačnosti, místy slabého občasného sněžení a teplot -3 až -7°C, takže třeskuté mrazy nebudou, ale žádné teplo to také není.

Nový rok přinese velkou oblačnost, ojediněle a postupně na většině území občasné sněžení, v nížinách srážky i smíšené a ojediněle mrznoucí. Teploty okolo 0°C. Ojediněle náledí!

Co bychom dali za loňský Silvestr, kdy denní teploty v Praze vystupovaly k +7°C!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama