Předpověď počasí na Vánoce 2010 (2)

21. prosince 2010 v 21:01 | tom-791 |  Předpověď počasí
Další aktualizace předpovědi počasí na letošní Vánoce, která je zaprvé složitá a zadruhé myslím docela zajímavá pro většinu z nás. Jaké počasí bude na Vánoce, zda se můžeme těšit či naopak nadávat na sněhobílé Vánoce či na blátivé, nebo nám počasí připraví oboje či to bude záležitost jednotlivých lokalit v ČR?

Informace o počasí + veškeré předpovědi i na Vánoce 2010 je možné najít a přidat se ke skupině na Facobooku: VŠE O POČASÍ> Toto se líbí více než 360 lidem.

Pomocí aplikace VÁNOCE můžete vyjádřit v anketě jaké počasí preferujete o Vánočních svátcích Vy! Za hlasy a aktivitu v obodu případech děkuji.Takže konkrétní předpověď na 23.-26.12.2010 zde:

  • Ve čtvrtek 23.12.2010 bude tradičně před Vánocemi vrcholit příliv teplého vzduchu, takže lze čekat oblevu. Bude inverzní ráz počasí, nízká oblačnost a místy může mrholit, také se čekají místní mlhy. Teploty ráno +1 až -6°C, na východě +4°C. Přes den 0 až +4°C, na jihu a východě +7°C.
  • V pátek 24.12.2010 bude zataženo, déšť se bude večer měnit v Čechách na sněžení a teplota ráno +3 až -1°C, na východě až +6°C. Přes den 0 až 4°C a na východě až +7°C.
  • Sobota 25.12.2010 bude ve znamení ochlazování i na východě a občas bude ještě sněžit. Minima -1 až -5°C, přes den už mráz a to -4 až 0°C.
Z toho plyne, že na východě se "zbaví" veškerého sněhu, tam, kde je sněhu málo, tak tam roztaje také všechem=východní Čechy a tam, kde ho je dost, tak nějaký vydrží. Co se týče západu a severozápadu území ČR, tak tam je jednak hodně sněhu a také tam bude nejchladněji z celého území.
 >> Obleva může zvedat menší toky a podhorské toky ve čtvrtek a v pátek na jihu, východě a severovýchodě území-zatím to vypadá, že se o nic vážnějšího jednat nebude, problémy ale může dělat led!
Velká voda 1
Zdroje: Model Aladin a ČHMÚ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama