Silný vítr, ale jinak teplo

3. listopadu 2010 v 20:46 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Nedávno foukal velmi silný vítr s nárazy na severních a severovýchodních horách a to především v opravdu nejvyšších polohách, jinde byl úplný klid. Zejména Čechy tento vítr (30. a 31.10.2010) vůbec nezasáhl. Tento vítr přinášel ještě v pondělí na východ republiky velmi teplý vzduch.

Více na http://infomet.cz/index.php?id=read&idd=1288700849. Zde je článek o teplotách 1.11.2010 v ČR a to zejména na východě území.
Po silném větru
Nyní se čeká západní vítr, teploty budou vysoké na celém území a nemělo by docházet k takovým rozdílům jako tomu bylo právě na konci minulého týdne-více zde http://infomet.cz/index.php?id=read&idd=1288772026.

http://infomet.cz/index.php?id=read&idd=1288787649- zde je mapka nárazů větru-přiložená pod textem.
ČHMÚ vydal také výstrahů na silný vítr a ta platí mimo jiné i pro Prahu a okolí, celé severní a SZ Čechy a severní část území. Více na http://pocasi.chmi.cz/index.html/

Toto jsou informace a podklady o porovnání větrů, tedy toho ve východní části území a toto co nás čeká zítra a v pátek a zasáhne i Čechy-tedy prakticky většinu území. Kromě jihu Čech, Moravy a JV Moravy či Vysočiny zasáhne celý zbytek našeho území-dejte tedy pozor a řiďte se výstrahou.
Není to příznivé počasí-vítr určitě není oblíbený, spíše naopak-je pěkně nepříjemným jevem v počasí.
Větev po bouři 7/2009
Podrobnosti o počasí v dalších dnech
Situace, příčina: Bude zesilovat teplé západní proudění mezi tlakovou níží a výší.

Počasí, upozornění: Již dnes večer bude vítr zesilovat v nejvyšších patriích horských oblastí. Zítra se rozfouká i v nížinách a poměrně výrazně. Měl by foukat čerstvý vítr od 6 do 11m/s, nárazy bude mít vítr i v nížinách do 20m/s, na horách potom i přes 30m/s tj. 115km/h a více. Síla orkánu je již od 120km/h. Pokud se jedná o vítr o síle 102km/h a více jedná se o mohutnou vichřici a pokud fouká vítr o rychlosti více než 87km/h jedná se o silnou vichřici.

Bude teplo: Teploty ve čtvrtek 4.11. vystoupí do 17°C, místy i výše (jižní Morava, Polabí) a v pátek také do 17°C. Sobota bude sice o 1°C chladnější, ale i tak zůstane ještě velmi teplo.

Další zajímavé odkazy, které se mohou hodit při zjišťování stavu počasí:
Jak kde fouká zjistíte na http://pr-asv.chmi.cz/synopy-map/pocasisp.php?ukazatel=rychlost&pozadi=mapareg&graf=ano (zvolit lze v km/h nebo nárazy+další veličiny o počasí!)

Aktální počasí, situace, co se kde děje (kdekoliv v ČR) každý den přibývá na http://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Krasivija Krasivija | Web | 4. listopadu 2010 v 20:03 | Reagovat

TO u náš je teď silný vítr a zároveň, příjemné teplo. Takové počasí zbožňju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama