Rekordní teploty jsou pryč, opět klasický podzim

17. listopadu 2010 v 9:20 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Prakticky jen na víkend k nám zavítal velmi teplý vzduch z jihu až jihozápadu. Takže není divu, když z těchto směrů přijde vítr, že bude teplý či velmi teplý. To už je ale bohužel minulostí, dnes vládne místy nízká oblačnost a v dalších dnech musíme počítat s přechodem tlakové níže a jednotlivých systémů přes naše území-tedy návrat k podzimní klasice, kterou nemusím podrobně rozebírat. Zkrátka frontální rozhraní-budeme obklopeni tl. nížemi.

>> mlhy nebo kouřmo, to je to, co nás nyní čeká často venku

Teplotní rekordy a průběh počasí v neděli 14.11.2010
Padaly opět na většině míst republiky a v Praze-Karlově bylo naměřeno neuvěřitlených 21,2°C, dále bylo teplo i v dalších částech Prahy jako jsou například okrajové Kbely, dále bylo velmi teplo v Č.Budějovicích, Pardubicích či Plzni.

Rozdílné počasí v Praze 14.11.2010 X 15.11.2010
 V neděli vystoupila maxima v Praze 9 na 18,5°C, bylo skoro jasno až polojasno. Zatímco pondělní nízká oblačnost zde nedovolila teplotám vystoupit na více než 11,2°C. A na mnohých místech republiky to bylo podobné a ještě s mlhami.

Jak to vypadá na sváteční 17.listopad?
Bude zataženo, výjimečně oblačno a místy déšť. Nebude vydatný a bude se vyskytovat hlavně zpočátku dne v Čechách. Maximální teploty budou rozdílné a to od 5°C na západě až po 13°C na východě.

POZOR NA HORŠÍCÍ SE KVALITU OVZDUŠÍ NA OSTRAVSKU-HROZÍ SMOG!
< I tak přeji pěkné prožití svátečního dne!>

Více informací o vzduchu i počasí celkově na Portálu ČHMÚ!

Loni bylo v Praze (zde) až 15,4°C a oblačno až polojasno.

Extrémní teplo=potom extrémní ochlazení?

Nemusí to tak úplně platit, ale je zřejmé, že se teploty vyrovnají. Jak, zda úplně či nedostatečně nebo až moc, to už nechme na počasí. Ale je pravda, že modely ukazují výraznější ochlazování po 23.listopadu a konec listopadu by měl být velmi chladný, sníh se možná objeví i v nížinách, ale to bychom co se týče meteorologie moc předbíhaly. Vše se postupně upřesní a uvidí se.

Na zimu je v nížinách určitě brzo, ale na horách by mohla ta pravá zima už brzo začít!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama