Počasí o víkendu: teplo a vítr, potom ochlazení a déšť

5. listopadu 2010 v 18:00 | tom-791 |  Předpověď počasí
Tak víkendové počasí 6. a 7.11.2010 bude ve znamení odlišného počasí. Lišit se budou od sebe oba dva dny. Zatímco v sobotu se čeká v končícím přílivu teplého vzduchu teplé a na JV a V území ještě rekordně teplé počasí, ale na většině míst větrné-viz prodloužená výstraha ČHMÚ do 6.11.2010 20hodin. Tak v neděli to bude už deštivější počasí, mnohem chladnější než v sobotu, ale už jen ve znamení slabého nanejvýš mírného větru.

>> krásný podzim je u konce, vítr shodil nebo ještě shodí zbytky listí ze stromů
Toť úvod, nyní se podíváme na podrobnější předpověd z 5.11.2010 12UTC-Model Aladin:
V sobotu bude zpočátku počasí beze srážek, od SZ se čeká další frontální oblačnost a občas déšť. Teploty do 15°C, na JV do 18°C. V noci na neděli bude přecházet už zvlněná studená fronta a srážek bude více, teploty už budou také klesat. 

V neděli bude velká oblačnost a občas srážky, zejména na jihu území, které se během dne budou rozšiřovat dále k severu. Teploty podstatně nižší, ráno 7 až 3°C, na JV a V 9 až 5°C. Odpoledne už bude teplota jen 6 až 10°C, na JV až 12°C. Velká oblačnost a srážky nás neminou ani v neděli večer, kdy budou postupně na horách, tedy od 1000m, sněhové nebo smíšené. Vítr nás už vůbec trápit nebude.

VYBERME SI: VÍTR A TEPLO, NEBO BEZVĚTŘÍ, ZIMA A DÉŠŤ ČI SNÍH!

>> A horší varianta podzimu, mlhy, deště, mrazy...


Současné velmi teplé počasí nadobro skončilo, to je jisté. Ale přechodná oteplení se ještě určitě v listopadu vrátí, ale ne na dlouho!( více v případné dlouhodobé předpovědi počasí, kterou budu sestavovat podle modelu GFS)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama