Hluboká tlaková níže-deštivo

7. listopadu 2010 v 11:28 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Dnes nás už plně ovlivňuje hluboká cyklona (tlaková níže) a ta nám bude přinášet deštivé a postupně i velmi chladné počasí s tím, že rozdíl v teplotách napříč republikou bude zpočátku poměrně velký. Takže podrobněji:

>> Nedělení den je a bude na většině míst zatažený a také postupně na většině území s deštěm, od vyšších poloh sněžení. Sněží již na horách jako například na Šeráku, Labské boudě, Peci p.Sněžkou, kde jsou srážky již od rána. Střed tlakové níže bude dnes ještě docela daleko, ale jak se bude postupně přibližovat, tak se čeká až silný pokles tlaku vzduchu.
POZOR- pokles tlaku vzduchu na nás může negativně působit ospalostí a únavou.

>> V pondělí bude počasí velice podobné, tlak by měl mírně klesat. Stále bude občasně pršet a bude nad námi zatažené nebe.  Teploty do 8°C, ale na západě bude chladněji a na východě naopak tepleji. Sněžit bude i v nížších polohách. Další níže se budou "stěhovat" přes naše území i v úterý a ve středu, předpověď jejich postupu, směru a předpověď počasí je složitá a dnes zatím nepřesná.
Výhled:

>> V úterý bude zpočátku méně srážek, ale od JV jich bude opět přibývat. Teploty budou stále rozdílné mezi západem a východem našeho území a to na západě bude 3 až 8°C, na východě 8 až 12°C.

>> Středa bude ve znamení přechodu středu tlakové níže, takže o srážky nebude nouze na celém území, stále budou teploty rozdílné a to od 5°C na západě až po 12°C na východě území. Hory budou mít hlavně v Čechách přírůstky nového sněhu, který ovšem moc kvalitní zatím nebude.

SRÁŽEK SE DOČKAJÍ VŠUDE, NĚKDE MÉNĚ, NĚKDE VÍCE!

Kolik kde je sněhu a jaké podmínky panují v horách lze už teď sledovat na http://snih.in-pocasi.cz/ nebo na http://zimnipocasi.e-pocasi.cz/. (od 15.11.2010) Myslím pěkně zpracované sněhové zpravodajství, které nyní ovšem ještě není zaplněno čísly o sněhové pokrývce a dalšími informacemi o sněhu, ale to se částečně v dalších dnech změní s přibýváním nějakého sněhu.

Jaké kde panuje počasí lze zjistit na http://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/

A k předpovědím: Krátkodobá a nejpřesnější předpověď na http://pr-asv.chmi.cz/aladin/index.php?run=latest&all=on (Aladin) a dlouhodobá na GFS (složitější předpovědi Německého modelu) http://www.wetterzentrale.de/topkarten/ani/gfs/, ještě existuje na delší dobu dopředu a to vybraných veličin, ale to není důležité pro stav počasí vztahující se k tomuto článku.
<PŘESTO VŠECHNO PŘEJI KLIDNOU A POHODOVOU NEDĚLI>
Bouřka 2009


>> tmavá obloha vystřídá velmi teplé a poměrně pěkné počasí uplynulých dníInfo:
Jako podrobnější informace o těchto odkazech a jiných odkazech by bylo možné uvést do specielního článku do rubriky TEORIE POČASÍ  a nebo ještě lépe do rubriky MODELY, INSTITUCE A SERVRY O POČASÍ, což by myslím nebylo špatné zavést.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M.S. High M.S. High | Web | 7. listopadu 2010 v 14:42 | Reagovat

jůůů :) máš moooc krásný blog ;) fakt se mi moc líbí :)

2 world-football-league world-football-league | E-mail | Web | 7. listopadu 2010 v 17:47 | Reagovat

Ahoj prosím koukni se na muj blog a promiň za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama