Bude zima, bude sníh!

21. listopadu 2010 v 18:59 | tom-791 |  Předpověď počasí
Již delší dobu to vypadá, že bude sněžit a to přesně od příštího týdne, který začíná již zítra. Zítra se čeká teprve přechod tlakové níže a s ní spojených frontálních systémů, takže nás zpočátku potrápí déšť, ale na horách již sněžilo a také bude sněžit. Sníh bude vzhledem k mrazivým teplotám přibývat a přibývat. V nížinách si radovánky se sněhem ještě neužijeme, protože ho tu nestačí napadnout tolik, ale mrazů si užijeme už na to, že je teprve konec listopadu a stále by měl vládnout podzimní ráz počasí, dostatek.

Jaké bude počasí v týdnu od 22.11.2010?
> Bude deštivé, postupně velmi studené a nakonec mrazivé

Více o počasí od 22.11.2010 si můžete přečíst v diskusi na toto téma na In-počasí.
Nebo na stránkách: Meteo tom-791.

Od pondělka do středy bude zataženo s deštěm nebo mimo fronty s přeháňkami a to od 900m, postupně od 600m a nakonec od 400m se sněhovými srážkami nebo se srážkami smíšenými. POZOR tedy již v těchto dnech a to zvláště v noci a ráno na zimní projevy počasí (námraza, ledovka, sníh na vozovkách) při tepotách zpočátku 4 až 10°C (pondělí), postupně 0 až 5°C.

Od středy do pátku bude oblačno až zataženo, občasné sněžení a jen zpočátku v nížinách srážky smíšené, jinak bude sněžit ve všech polohách na našem území. Teploty -1 až +3°C a postupně -3 až +1°C.

O příštím víkendu by srážek mělo být méně, budou to jen přeháňky. (prozatímní předpověď=vydám novou ke konci pracovního týdne) Teploty budou však už mrazivé od -4 do +1°C a v noci to budou mrazy do -10°C a na horách samozřejmě silnější.

Provedeno podle barev od teplejší po nejstudenější
Kde už leží sníh lze podrobně zjisti na e-počasí (zimní počasí).

Proměna z téměř letního počasí do zimního za přibližně 10dní

Určitě nikdo nezapomíná na velmi teplý minulý víkend se skoro jasným počasím a teplotami tedy rekordně vysokými, a to do 20°C. Praha a lépe řečeno její centrum hlásilo i přes 21°C! V tu chvíli asi nikdo nevěřil, že bude ještě tento měsíc řeč o zimě a sněhu!

Počasí se změnilo již tento týden na deštivější a chladnější, ale ještě stále zpočátku s teplotami slabě nad průměrem, ale nyní jsou teploty již průměrné. V dalších dnech budou klesat a přijde zmíněná zima.
>> Takto to vypadalo 14.11.2010     >> A takto podobně to vypadá na horách a bude i jinde

>>Ono se vlastně bude vyrovnávat to teplotně velmi nadprůměrné období, které panovalo do 15.11.2010. Takovéto skoky nám počasí přináší-je to nestálost počasí!
Málokdy se stává, aby bylo počasí skoro celý měsíc vesměs stejné, ale příklady se z let nedávných najdou. Proto jsou výkyvy, někdy menší, ale někdy velmi znatelné.

> příklad stálejšího počasí Září 2006-celé nadprůměrné teplotně a srážkově chudé
> naopak velká nestálost počasí panovala v říjnu 2009-teplo, zima teplo
Kdo má rád zimu a sníh, bude docela potěšen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katrin Katrin | Web | 23. listopadu 2010 v 13:02 | Reagovat

tak já bydlim sice na severních čechách, ale bydlim v díře,a tady u nás se hned ve vzduchu předělá ten sníh na vodu, takže ještě u nás nesníží :( škoda :) sníh mam strašně ráda :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama