Zatím nejchladnější dny a moc teplo už nebude

21. října 2010 v 16:36 | tom-791 |  Dlouhodobá předpověď
Středa a čtvrtek jsou zatím nejchladnější v tomto podzimu. Za studenou frontou, která přešla včera se poměrně výrazně ochladilo. Srážek tolik nepřinesla, ale dnes se pro změnu rozfoukal vítr a ochladilo se. Večer se čeká ubývání oblačnosti a to znamená mrazivou noc na pátek-ta bude také zřejmě na mnohých místech zatím nejchladnější.

Jak to vypadalo: Dnes se za studenou frontou, za kterou se nám výrazněji ochladilo, vyskytují přeháňky, které nejsou příliš vydatné a ani netrvají dlouho. Ráno a dopoledne byly téměř ve všech polohách sněhové nebo alespoň smíšené. Moc sněhu nanapadlo. Teploty dnes vystupují maximálně k 8°C a na horách je samozřejmě mrazivo a srážky jsou tam o něco vydatnější. Více o tom, kolik napadlo na horách zde: http://pr-asv.chmi.cz/synopy-map/pocasiin.php?ukazatel=novysnih&pozadi=mapareg&graf=ano
(vždy za 24hodin)

>>> na některých místech už toto dnes viděli:
Zima, sníh
Jak to tedy bude vypadat dále?
od zítřka se bude oteplovat a to na docela zajímavé hodnoty. Ráno se bohužel lekneme mrazíků, které se čekají na většině mís kvůli vyjasnění a chladnému vzduchu, který u nás ještě stále "úřaduje". Odpoledne bude ale tepleji než dnes, ale pořád chladněji než o víkendových dnech. >>více zítra v předpovědi na víkend!

Dlouhodobá předpověď: déšť, sníh a chladno či mrazíky
Ta zní dost strašidelně. Shrnul jsem dlouhodobku od ČHMÚ: TEPLOTNĚ PODPRŮMĚRNÉ A SRÁŽKOVĚ NADPRŮMĚRNÉ POČASÍ nás čeká do 20.11.2010!
Vyložit a věřit ji nebo nevěřit můžete jak chcete!

Úspěšnost je tak asi 60%.
Je ale docela jasné, že nás moc tepla nečeká, i když je teprve říjen, tak zase naopak nemůžeme čekat žádné velké mrazy nebo přívaly sněhu na delší dobu-tedy ještě se trochu ohřejeme, ale se sluníčkem je lepší moc nepočítat, protože náznak v předpovědi je-velká oblačnost s nebo beze srážek.

Může Vám pomoci, co se týče počasí:
Prší, sněží, mrzne, fouká silný vítr? Jestli ano nebo ne zjistíte na http://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/, kam můžete zaslat i počasí u Vás!
Jaké počasí se čeká v listopadu, jaká bude zima 2010/2011 a další témata? Odpovědi od přispěvatelů a zájemců o počasí najdete v http://diskuse.in-pocasi.cz

Informace o počasí najdete ale i zde na blogu nebo na webu http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. října 2010 v 17:03 | Reagovat

Vždyť je podzim, je snad jasný že nebude teplo. A že bude do konce listopadu zima? To se snad předpokládá.

2 tom-791 tom-791 | Web | 21. října 2010 v 18:50 | Reagovat

[1]:
Ano, ale není to tak úplně pravda!!
Kdybych napsal, že bude teplo, tak to sice neznamená, že budou letní teploty den, co den, ale i v listopadu může být teplo. Viz například loni. Maximum zde 14,7°C (25.11.) a to je na tu dobu hodně. Padaly i teplotní rekordy na mnoha místech-vzpomínáte?. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama