Sluníčko vystřídá oblačnost, budou mrazivá rána

25. října 2010 v 13:15 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Víkendové počasí bylo rozdílné-v sobotu panovalo skoro jasno až polojasno s ranními teplotami pod bodem mrazu a odpoledne s teplotami od 8 do 12°C s tím, že se při slunečnu teplota často dostala i přes 12°C. V neděli bylo již zataženo až oblačno, jen večer na SZ místy polojasno a teplota ráno sice neklesala k nule, naopak byla vysoká, ale odpoledne se na většině místech držela jen do 10°C. Takže sobota ve znamení velkých teplotních rozdílů od rána po odpoledne a neděle ve znamení téměř shodné teploty jen s malým rozdílem.

Polabí 175m-teploty: sobota -0,4°C minimum a 13,9°C maximum, neděle 5,9°C minimum (a to hned po půlnoci) a maximum jen 10,5°C. V počasí byl rozdíl jen v pokrytí oblohy oblačností: sobota jasno až polojasno, neděle zataženo až oblačno.

V dalších dnech bude oblačnosti ubývat a vrátí se mrazivá rána, postupně v nížinách inverze a mlhy
 Od úterý k nám bude naplno proudit studený vzduch a v něm se k nám rozšíří i výběžek vysokého tlaku vzduchu. To znamená málo oblačnosti, jen postupně přibývání mlh a nízké oblačnosti do nížin. Klasická teplotní inverze-na horách bude čistý vzduch, vyšší teploty přes den, mrazivé v noci a také málo oblačnosti. V nížinách bude většinou zataženo, mlhavo a v noci vysoké a přes den nízké teploty, ale nikoliv mrazivé.

Ráno čekejte mrazy: Úterý 26.10. +1 až -3°C, středa 27.10. 0 až -4°C, čtvrtek 28.10. +1 až -3°C. Ve čtvrtek by se měla už udržovat nízká oblačnost alespoň ráno a dopoledne.

Říjen končí, podzim je v pokročilém stádiu
S přibývajícími dny se k nám bude podzim chovat hůře a hůře. Tedy jinými slovy do něj začne pronikat zima a její znaky.
Jaká bude zima 2010/2011 můžete zjistit a nebo i diskutovat na Meteofóru: http://www.meteoforum.cz a to také jaké jsou vyhlídky na listopad 2010.

Jak kde mrzne či prší nebo i sněží lze zjistit na http://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/ a to téměř kdykoliv v průběhu dne.

Jak podzim vybarvil listí na stromech? Viz foto:

Mrazivé ráno 23.10.2010: (foto)

 Krásy podzimu budeme díky právě ještě tento týden sluníčku moci vidět v ještě větší kráse, než všechno listí opadá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama