Vydatný déšť zkrápí ČR

26. září 2010 v 9:01 | tom-791 |  Stav počasí
Počasí se rozhodlo opět si trochu zařádit. Z deštivého počasí se stává přeci jen trochu nebezpečně deštivé počasí. Dnešní nedělní den bude nejdeštivějším dnem. Přechází přes nás zvlněná studená fronta a to společně s tlakovou níží, která nás bude ovlivňovat až do středy.       Bohužel srážek se nezbavíme dnes vůbec-doporučuji tedy se venkovním aktivitám vyhnout. Ale to už bylo vidět včera, tedy alespoň na většině míst v jižní polovině území, kde se odpoledne a večer postupně rozpšelo. V Telči spadlo například za 60minut 12mm srážek. (bylo to od 21. do 22.hodiny-udává ČHMÚ)
Byla vydána výstraha od ČHMÚ: http://pocasi.chmi.cz/index.html/

Kde prší zjistíte přímo na mapě: http://mapy.in-pocasi.cz/

Jaké je kde v ČR počasí zjistíte od přispěvatelů na http://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/index.php?login


Řeky půjdou opět nahoru

Povodní se tedy obávat zatím nemusíme, ale řeky se na některých místech zvednou i na povodňové stupně. Hlavně menší toky dělají při deštích problémy.
Velká voda 1
Fronta se bude nad našim územím vlnit a to nikdy nevěští nic dobrého. Sice delší dobu nepršelo, ale co je moc, to je moc. Místy spadne i 50mm srážek. Navíc počasí při přechodu takovýchto frontálních vln a ještě navíc hodně nasycených vodou z jižních a jihovýchodních směrů, je velmi nevyspytatelné, takže předpovědi se budou stále upřesňovat a na hydrologické závěry je zatím brzo. Během dnešního dne bude ale jasněji co se týče hydrologické situace.

Článek s informace byl vydán i na webu http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu


Neděle proprší na celém území, někde i hodně, ale přesto přeji příjemný zbytek víkendu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama