Ve vzduchu je podzim-jak bude

6. září 2010 v 18:06 | tom-791 |  Předpověď počasí
Září začalo a s ním bohužel i meteorologický podzim, který je cítit více než stále trvající astronomické léto, které trvá až do 23.září. Chladné počasí, které přináší i velmi nízké teploty, při malé oblačnosti klesající na hodnotu blížící se nule a při zemi i teploty pod bodem mrazu, bude trvat ještě v úterý. Potom díky přibývání oblačnosti budou rána teplejší.

Rosa se může změnit v námrazu
Ranní rosy, které jsou na podzim a vlastně již od srpna velmi časté, se mohou v těchto dnech změnit na námrazu, tedy pokud teplota při zemi poklesne na 0°C a méně. Což se podle předpovědi může stát a to i zítra a v úterý.

Dnes teploty klesaly na 7 až 3°C a hlavně v Čechách (tam bylo i skoro jasno) místy přízemní mrazíky.

Mrazík 3.4.2010
PŘEDPOVĚĎ:
V úterý se při skoro jasné obloze dostanou teploty na 6 až 2°C a místy zahrozí přízemní mrazíky, odpoledne bude už ve znamení přibývání oblačnosti s teplotou do 19°C.

Ve středu se mrazíky již nečekají, bude velká oblačnost, teploty budou klesat jen lehce pod 10°C. A Mrazíky tento týden už nečekejte.

Více na http://www.chmi.cz/meteo/om/predpoved.html a také se v počasí "neztratíte" s http://www.in-pocasi.cz

Nečekaný podzim?

Podzim, co se týče chování počasí: mlhy, chladná rána a nepříliš teplá odpoledne, častější deště, mrholení a inverze (mlhy, smog, zataženo-den co den) a nebo i větrno. Zkrátka pošmourný podzim. Tak ten myslím ještě na trvalo nehrozí.Teploty by neměly být nijak vysoké- tj. na 25°C můžeme už s nějvětší pravděpodobností zapomenout a ráno budeme rádi, když bude teplota vyšší než 5°C a nebude mrznout při zemi. Sluníčko určitě bude, ale s tím, že ráno nás může obklopit nějaká mlha, invezní oblačnost a nebo občas i frontální oblačnost s deštěm. (například středa až pátek 8.-10.9.2010)

Odpověď na závěr: pravý podzim bych ještě nečekal, ale jeho znaky budou občas dost patrné!
>>> Během září bude vydán článek, kdy přišel podzim v uplynulých letech, což bude sice inspirace kdy se máme připravovat, ale není to pravidlo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moře lásky Moře lásky | Web | 8. září 2010 v 16:32 | Reagovat

My v Rijece mamé zvláštní klima.
Blog se tí hodně těžko a dlouho otevirá. Zveřejnuj meně članku po strance.

2 tom-791 tom-791 | Web | 8. září 2010 v 17:36 | Reagovat

[1]:
Já ho navíc upravuji a zatím je to zmatené, možná to bude tím. Mě to tak dlouho netrvá. Počet článků uberu! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama