Slunečno je pryč, bude opět pršet

8. září 2010 v 17:44 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Pondělí a i úterý byly dny, kdy se počasí tvářilo příjemně. O víkendu nebylo také příliš oblačnosti, jen odpoledne a navečer byla nejbohatší kupovitá oblačnost, ze které vypadávaly místy přeháňky. Ty byly společně se sluníčkem ideální pro vytvoření duhy, protože oblačnost byla okolo protrhaná. Alespoň tomu tak bylo 5.9.2010 v Polabí. Slabá duha byla vidět na SV od místa pozorování v podvečer.

Foto: (Polabí 5.9.2010-sice krátká, ale alespoň něco)

Zpět ke změně počasí, která přijde již v noci na čtvrtek v podobě občasného, posléze ie trvalého deště. Srážky ustanou zítra odpoledne.  
Teploty se zvýší hlavně v noci a to právě díky oblačnosti. Takže na jednu stranu můžeme oblačnosti hubovat, že nám přinese ošklivé počasí bez sluníčka a na duhé straně ji můžeme děkovat, že zabrání teplotám v přílišném poklesu a odstraní přízemní mrazíky.

Více v článku http://tom-791.blog.cz/1005/velka-oblacnost-zazehnava-ranni-mraziky (jak v květnu zabraňovala velká oblačnost ranním mrazíkům)

Podle modelu Aladin to vypadá, že bude nejvíce pršet na jižní a východní Moravě, kde se ojediněle mohou zvedat řeky a nebo také může vyjímečně i zabouřit. Srážek bude v noci a ráno dost i na ostatním území. Zítra a v pátek budou četnější na východě a SV území a to v podobě přeháněk.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama