Počasí na víkend: vůbec žádná sláva

25. září 2010 v 10:06 | tom-791 |  Předpověď počasí
Předpověď na nadcházející víkend už není tak příznivá, jako byla předpověď na minulé dva víkendy, zvláště ten poslední, kdy bylo jasno a odpoledne příjemně teplo. Začal nám astronomický podzim a vypadá to, že s ním nebude sranda. První dny, zvláště ten úplně první včerejší den byl slunečný, dnes už se čeká oblačnost, ale oba dva dny budou nejteplejší z tohoto, uplynulého a určitě i z příštího týdne.

Příčina: Opět se k nám po delší době "přižene" zvlněná studená fronta a to od jihu až JV území. Tyto fronty jsou bohaté na srážky: viz sněžení v zimě (leden), deště v květnu 2010 a v neposlední řadě deště v srpnu 2010.

Předpověď na druhý den, je aktualizována každý den minimálně dvakrát na http://www.chmi.cz/meteo/om/inform/ppcr1.html
Na týden lze najít předpověď již méně úspěšnou na http://www.chmi.cz/meteo/om/tyden/tyden.html
>>> na týdenní předpovědi je dobře vidět pokles denních teplot o víkendu a jakmile nastane ubývání oblačnosti, tak pokles teplot ráno k 5°C.

>> od soboty čekejte mokré počasí
Podmáčené pole po deštích
Tento víkend lze díky svátku v úterý 28.9.2010 prodloužit ještě o pondělí a většina škol bude mít jistě tyto volné dny právě spojené. Počasí se začně bohužel lepšit až právě v úterý.

Dlouhodobá předpověď lze vyčíst z modelu GFS a hlavně jsou důležité srážky na nadcházející dny-dostupnost na http://www.wetterzentrale.de/topkarten/tkavneur.html
Odkaz: srážky na neděli 26.9.2010 12hodin podle modelu GFS z 24.9.2010 http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn724.html

Podzimní mlhy nebo inverzní oblačnost nás nečekají, nečeká nás bohužel ani moc sluníčka a tím pádem ani ranní mrazíky či příliš nízké teploty. Ale to je do doby než se za frontální vlnou ochladí. Takže do úterý určitě ráno mrznout nebude. Záleží na oblačnosti a té bude v dalších dnech hodně. Dokazuje to i předpověď modelu Aladin (ten předpovídá zatažený víkend a to kompletně) na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php.

Pro změnu přijde vydatný déšť

Kam přijde? Jak vydatný? To se bude upřesňovat!
Abychom nezapomněly na deštivé počasí a na vydatné deště, tak nám počasí i v září přichystalo příděl srážek na zvlněné frontě od jihu až jihovýchodu, která nás bude ovlivňovat prakticky až do úterka! Nejdéle potom sever a SZ Čech. Vyprší se nad námi právě během volných dnů a to pokud počítáme i pondělí v případě spojeného víkendu se svátkem.

>>>Pozor místy bude pršet i vydatně! Předpovědi se stále upřesňují a ještě včera to vypadalo, že srážky nebudou tak vydatné. Je důležité sledovat předpovědi počasí-viz odkazy nahoře + podrobnou předpověď modelu Aladin. (odakz výše)

Výstraha ČHMÚ (http://pocasi.chmi.cz/index.html/) zatím vydána nebyla, ale na úvodní stránce ČHMÚ je naznačeno v běžícím textu, že by mohla být vydána. O srážkách se mluví i v meteorologických zprávách ČHMÚ=z výstrah je možno přepnout se na meteorologické zprávy.(uprostřed)
V případě důležitého počasí (jako že asi bude) vyjde další článek

Příloha-minimální teploty v roce 2009 až 2006 v poslední dekádě září 21.-30.9.:
2009: minimum 5,7°C
2008: minimum 4,2°C
2007: minimum 4,1°C
2006: minimum 8,6°C.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama