Změna počasí: zvlněná studená fronta a oceánské proudění

27. srpna 2010 v 16:04 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Letní počasí už opravdu končí a s ním i meteorologické léto. (31.8.2010) Naše počasí bude v západním oceánském proudění ovlivnováno zvlněnou studenou frontou. To vše znamená počasí poměrně neklidné. Tedy s velkou oblačností a téměř každý den se srážkami, dále co se v dalších dnech čeká: silný vítr, poměrně výrazné ochlazení a vzhledem k tomu, že je stále ještě léto, tak zpočátku místy bouřky. Již včera mírně až silně klesal tlak, což se dlo poznat i podle hmyzu, alespoň zde! Tlak bude ještě dnes dopoledne klesat, takže energie moc mít nebudeme!

Výstraha od ČHMÚ, pokud je vydána, je k dispozici na http://pocasi.chmi.cz/index.html/

Srážky se podle předpovědi modelu Aladin (více na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php ) soustředí dnes na sever území, tam může napršet za 6hodin až 30mm srážek.

Západní proudění-silný vítr (vytáhněte draky)Po silném větru

>> pozor silný vítr může lámat i větší větve (toto je ilustrace po orkánu v roce 2007)

Tak na pouštění draků (tedy klasický podzimní zvyk=časté větrné počasí) budou vhodné právě další dny, nejen dnešní, ale i celý víkend. Bohužel vítr doplní na většině území srážky a tak je zapotřebí sledovat aktuální vývoj situace se srážkami v ČR, což je možné například na http://mapy.in-pocasi.cz, kde je vidět meteoradar přímo na mapě. Jsou zde i kamery a zprávy od přispěvatelů. Abyste mohli vyrazit ve správnou chvíli ven.

Na klasický podzim je sice brzo, ale přeci jen se září už řadí do meteorologicky podzimních měsíců a to bude už docela vidět. Není však vyloučené krátkodobé oteplení, jak také bývá v září ještě zvykem, protože nezapomeňme na atronomicé léto, které trvá ještě do poslední zářijové dekády.

>>> konec prázdin a tedy i srpna bude velmi chladný a deštivý, občas i větrný
>>> do školy se půjde zřejmě také za studeného proudění a možná i přeháněk
>>> loni se šlo do školy za úplně opačného počasí, což připomenu v prvním zářijovém článku

Předpověď z 26.8.2010 22h:
Dnes se čeká oblačno až zataženo a občas déšť, přeháňky a odpoledne místy i bouřky. Na severu ojediněle vydatnější srážky. Teploty od 20 do 24°C, na JV území až 26°C.

Zítra bude oblačno až zataženo, déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Teploty 14 až 18°C a na JV až 20°C. I ráno se ochladí na 14 až 9°C.

Neděle bude polojasná až oblačná, přeháňky nás neminou a ojediněle zabouří. Takže proměnlivější oblačnost, ale teploty jen do 18°C!

Vzestupy hladin řek na severu území

!!
Kvůli nasycené půdě hrozí rychlejší vzestupy hladin řek, proto vydal ČHMÚ dnes výstrahu před povodňovou pohotovostí (2.SPA) pro sever území, kde bude v noci a i zítra poměrně vydatně pršet. Pro některé další kraje platí bdělost a jedná se o Čechy. Doufejme, že srážky nebudou tak vydatné, aby se musela výstraha změnit na extrémní stupeň nebezpečí=aby nehrozily na severu opět povodně, tedy 3.SPA a nebo i hůře. Zatím tomu předpovědi nenasvědčují. Obyvatelé oblastí severu a SZ území ČR ale dalších krajů, pro které platí výstraha by měli věnovat pozornost předpovědi a sledovat aktuální stav počasí a stavy řek v blízkém okolí!

Výstraha-viz odkaz nahoře. (pvní v tomto článku) >>SITUACI BUDU SLEDOVAT I PŘES VÍKEND
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wicky Envy Leviathan Wicky Envy Leviathan | Web | 27. srpna 2010 v 16:27 | Reagovat

XDD Whoaaaaaaaaa super clanok XDD a jupiiiiiiiii milujem jesenne dazde a vietor x3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama