VÝSTRAHA: extrémní stupeň nebezpečí

7. srpna 2010 v 9:43 | tom-791 |  Stav počasí
Červená barva ve výstraze ČHMÚ, která se včera objevila v krajích Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Vysočina, Pardubický kraj a Plzeňský kraj znamená výstrahu na extrémní nebezpečí=je předpovídán jev, který toto nebezpečí způsobuje. Nyní je to povodňové ohrožení=3.stupeň povodňové aktivity a také jsou to extrémní srážky, které lze čekat po celý den.

(Velmi vážná situace=sledovat vývoj situace)
Rozvodněná Berounka 27.2.2010
PŘÍČINA: Naše území ovlivňuje a bude ovlivňovat zvlněná (nebo vlnící se) studená fronta, která se bude jen velmi pozvolna vyplňovat=odsouvat a ztrácet vliv na počasí u nás. To znamená trvalé a často také vydatné srážky-viz sněžení počátkem ledna 2010! Tyto fronty, které se tzv. vlní, způsobují v letním období povodně a jak velké či rozsáhlé to už záleží na tom, jak dlouho fronta "okupuje" dané území- jinými slovy, jak dlouho se otáčí. Vlnící se fronta-pro představu znamená právě, že se otáčí. Otáčejí se její srážky, takže sílí, slábnou, rozpadají se a opět rychle nabírají na síle. Jako tomu bylo včera. Zde v Polabí také občas silně pršelo, během chvíle slabě a za chvíli třeba vůbec a potom zase znovu. A to samé nás čeká právě dnes.

ZEJMÉNA ČECHY:  Extrémní srážky a povodňové ohrožení

Kraje: Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský jsou bez výstrahy ČHMÚ. Jinde v ČR hrozí právě zmíněné jevy jako jsou extrémní srážky a povodně. Dále je to vydatný a velmi vydatný déšť a nebo také výstraha na povodňovou bdělost a pohotovost. Ale extrémní nebezpečí je samozřejmě nejdůležitější a nejvážnější.

Jak se situace vyvíjí lze sledovat na webu http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu, kde jsou aktualizované informace o počasí a průběhu situace a další články. Přímo v článku Vydatný déšť 6.-8.8.2010 v rubrice důležité počasí-sledování!

Chcete si zadiskutovat o počasí a nebo se dozvědět něco více o počasí, pak je zde web http://www.in-pocasi.cz , který je přímo o počasí!

<Přeji i přesto příjemnou sobotu a úspěšné zvládnutí situace u Vás>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíte se povodní?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama