Rostoucí teploty

21. srpna 2010 v 10:13 | tom-791 |  Předpověď počasí
Předpověď počasí na víkend slibuje letní a tropické teploty
Porostou budou až na tropické hodnoty a zejména koncem týdne i na hodnoty přes 30°C. Vrcholit budou právě na přelomu tohoto a příštího týdne a to před přechodem studené fronty.

Jak to zatím podle předpovědi vypadá: (více na http://www.chmi.cz/meteo/om/predpoved.html)
Výhled počasí-asi poslední tropická vlna

  • Sobota- Jasno až polojasno, minima 15 až 11°C, maxima 25 až 29°C. (slabý vítr, krásný letní den a počasí v tlakové výši)
  • Neděle- Slunečná, jen odpoledne na západě ojediněle bouřky nebo přeháňky a  s minimální teplotou 17 až 13°C, maximální 27 až 31°C. (také slabý vítr a tropický den na některých místech)
  • Pondělí- Polojasno, od západu oblačnost a bouřky nebo přeháňky, minima 19 až 14°C, maxima 28 až 32°C, západě území jen okolo 26°C
    . (Vrcholící příliv tropického vzduchu)
>>Zatímco v minulých dnech postupovaly fronty od jihu a JV, nyní se fronta zřejmě opět chystá od západu.
Malá oblačnost
>>> foto: malá oblačnost
Od pondělí se bude pravděpodobně od západu ochlazovat, přijdou bouřky a přeháňky.
Předpovědi se budou ještě upřesňovat, protože se fronta může zpomalit či naopak.

http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php- zde jsou výsledky předpovědního modelu. Vypadá to na minimum oblačnosti skoro po celý víkend. Takové letní počasí se už pravděpodobně do konce srpna neobjeví.

Včera byla vydána dlouhodobá předověď (odhad) do 20.9.2010 a vyplývá z ní, že nejchladněji bude v první dekádě září a spadne i nejvíce srážek. Předpověď se do té doby může i změnit a  další dlouhodobý výhled bude vydán 31.8.2010.

Co je téměř jisté: Tropické teploty se už od 24.8.2010 asi nevyskytnou. A noční teploty už také nebudou tak vysoké jako například v neděli a v pondělí ráno, kdy klesnou na 19 až 14°C. V dalších srpnových dnech už se budeme častěji muset připravit na teploty ráno i pod 10°C a místní ranní mlhy. Více v jiném článku: o počasí na konci léta

V článku o konci léta bude vydáno také počasí v poslední dekádě srpna 2009-loňského sprna. (21. až 31.8.2009)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama