Léto, potom opět deště

11. srpna 2010 v 15:36 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Cumulonimbus
Nyní se po vydatných srážkách projasnilo nebe a teplota se konečně podobá letním hodnotám, ale ne na dlouho. Jen dnes a zítra vydrží až na ojedinělé přeháňky či bouřky, slunenčno s teplotami od 23 do 29°C. Od čtvrtka nás čeká další studená fronta a co je podstatné, bude se opět vlnit. Teploty budou ještě vysoké, místy se objeví jak před ní, tak na ní bouřky. Srážek může opět spadnout hodně, ale kde, to se dozvíte v aktualizovaných předpovědích na http://www.chmi.cz v sekci předpověď počasí. Předpovědi se budou upřesňovat a zítra večer už bude známo více a ve středu v poledne už by mělo být jasno v tom, jak bude ve čtvrtek a v noci na pátek.

Cumulonimbus
Každopádně na ČHMÚ v sekci výstrahy (barevná mapka ČR) doporučuji sledovat, zda nebyly vydány nové výstrahy, které by už jistě v případě postřeby ve středu vydány byly. A budou se opět upřesňovat.

Další povodně?

Druhá vlna povodní pro Čechy, hlavně pro jejich severní část by byla velmi hrůzostrašná, protože půda je přesycená vodou, stejně tak, jak tomu bylo na jaře ve východní a severovýchodní části republiky.  Na severu se totiž ještě zdaleka nevzpamatovali z víkendových povodní. Chce počasí či příroda dát za vyučenou po jarních povodních na východě teď i Čechách, aby to bylo "spravedlivé"? Uvidí se!

V diskusi o počasí na http://www.in-pocasi.cz, kde se diskutuje nejen na téma povodně, lze zjistit názory jiných na tuto a mnohé další situace týkající se počasí a lze přidat názor svůj, či poznatek atd...

>>>více po aktualizaci předpovědí v dalším článku zde nebo také na webu http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu
Přeji příjemné léto, dokud se tak počasí chová!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 12. srpna 2010 v 19:13 | Reagovat

To já jsem tu předpověd právě že viděla, ale díky. A vůbec se mi tomu nechce věřit, ale co se dá dělat, že jo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama