Déšť, sluníčko, vydatný déšť

5. srpna 2010 v 18:06 | tom-791 |  Předpověď počasí
Docela střídavé počasí nás čeká do konce tohoto týdne. Tento článek je zaměřen zejména na předpověď počasí. Podívejme se tedy jak bude do konce týdne.

Předpovědi počasí jsou dostupné na http://www.chmi.cz/meteo/om/predpoved.html, kde je i detailní předpověď modelu Aladin.

Počasí bude při pohledu na předpověď, která se bude stále uprřesňovat, (doporučuji sledovat předpověď každý den a nejvíce věřit právě rozsahu předpovědi modelu Aladin=maximálně na dva dny dopředu, tedy 48hodin) je patrné, že počasí bude dosti proměnlivé:

Vydatné deště, které přišly po slunečném a letním víkendu, rozvodnily jen některé řeky (Lužnice, Dyje) a to jen na některých vodočtech. Ale zde (Polabí) spadlo 45mm srážek za cca 16hodin a i jinde byly vysoké srážkové úhrny jako například v Dukovanech nebo i na Lysé hoře či v Ústí nad Labem. Nyní přišlo oteplení a také více sluníčka-především v úterý 3.8.2010. Dnes se chystá od západu další fronta s deštěm a počasí se umoudří opět v neděli, ale není vyloučeno, že bude do té doby přechodně polojasno také. Teď hrozí ale i povodňové ohrožení-více dále:

Konkrétní předpověď počasí z 5.8.2010 12:00 (podle ČHMÚ- http://www.chmi.cz)

> čtvrtek: to je den, kdy nás začne ovlivňovat zvlněná studená fronta od západu a svými srážkami se bude projevovat zatím na jihu a JZ území, kde by měla být situace nejhorší.
Takže postupne oblačnost a přeháňky, ojediněle bouřky, na JZ postupně déšť.

>> pátek: velká oblačnost kromě východu území, kde bude zpočátku polojasno a na JZ území déšť, místy vydatný a srážky lze čekat postupně během noci na sobotu na většině území.

>>> sobota: zataženo a na celém území déšť, na východě ojediněle bouřky a místy vydatné srážky.

Jak vydatné budou srážky lze sledovat na předpovědním modelu Aladin v sekci předpovědi na odkazu, který je uveden v tomto článku jako první

Vydatný déšť-povodňové ohrožení

Zejména sobota přinese vydatný déšť na většinu území a ten bude ustávat až v noci na neděli, do kdy také platí výstraha před vydatným deštěm a také povodněmi dostupná na http://pocasi.chmi.cz/index.html/
Rozvodněná Berounka 27.2.2010
Povodňová pohotovost platí také pro skoro celou ČR a i pro Prahu. Bez výstrahy jsou jen kraj Zlínský a Morvaskoslezský. Naopak Jihomoravský, Jihočeský kraj a Vysočina jsou vyznačeny červenou barvou=platí pro ně povodňové ohrožení!


>>situaci budu sledovat-zejména na webu http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu,  rubrice důležité počasí-sledování, kde jsou vyjímečné situace v počasí a on-line sledování počasí.

>>>>více informací na http://meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a nebo přímo na webu výhradně o počasí http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama