Ženou se na nás velmi silné bouřky

16. července 2010 v 16:45 | tom-791 |  Bouřky
Bouřka 2009 II
Po dlouhotrvajících vedrech, které se ještě v sobotu na východě našeho území budou projevovat a teploty budou vrcholit, bude už postupovat výrazná studená fronta, která se narozdíl od předešlých dvou rozpadat zatím nebude. Naopak se na ní budou tvořit silné a velmi silné bouřky.

Výstraha na silné bouřky a velmi silné bouřky+další platné výstahy třeba na vysoké teploty nebo na nebezpečí požárů je k dispozici na http://pocasi.chmi.cz/index.html/

Předpověď zní: Sobota bude oblačná až zatažená, postupně s přeháňkami a bouřkami v Čechách  na východě území skoro jasno až polojasno odpoledne oblačno a srážky se sem dostanou až pozdě večer a hlavně v noci-budou to zpočátku bouřky a postupně i déšť, i vydatný.
Teploty 30 až 35°C, na západě Čech, kde bude od rána spíše oblačno, jen 25 až 30°C.

Stále hrozí: (již 16.7.2010 a až do 17.7.2010 večera)
  • Nebezpečí požárů (V místech, kde se srážky nevyskytly nebo byly zanedbatelné, hrozí nebezpečí požárů a platí zásady dodržování pravidel při tomto stavu)
  • Vysoké teploty a velmi vysoké teploty (hrozí v Čechách dnes, na Moravě a ve Slezsku ještě po celý zítřek, platí zásady jako například nepobývat na přímém slunci nebo dodržovat pitný režim)
  • Silné bouřky (hrozí 16.7. místy odpoledne a večer kdekoliv v ČR)
  • Velmi silné bouřky (hrozí na frontě od 17.7. 10hodin a to až do noci na neděli jak bude fronta postupovat-nejprve v Čechách a později i na východě území)

Předpověď modelu Aladin, která zobrazuje kromě teplot, větru,  oblačnosti i pravděpodobnost srážek v ČR je k dispozici na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php

(radar ČHMÚ)Rozvodněná Berounka 27.2.2010

POZOR:  V důsledku přívalových srážek bude docházet k prudkému a krátkodobého vzestupu mlých toků a potoků, zatopení jindy suchých míst či slepů a níže položených míst!!

Doporučuji sledovat meteorologické a hydrologické informace na internetu či v televizi nebo také na teletextu-zejména bych doporučil teletext ČT.

Studená fronta bude ovlivňovat počasí u nás i v neděli, to bude už velká oblačnost a srážky ani jiné jevy by neměly dělat problémy.
POČASÍ:
V neděli tedy velká oblačnost, občas srážky a teplota příjemná 21 až 25°C.
Od pondělí bude slunečno a opět se začne oteplovat. Ale každopádně si od horek chvíli odpočineme.

Nejen o bouřkách si můžete zadiskutovat na http://www.in-pocasi.cz , kde jsou také další informace o počasí, aktuální počasí kdekoliv v ČR.
Na stránkách http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu připravuji stále nové články o počasí, případně o bouřkách a také aktuálně informuji o počasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama