Vlna veder: v Čechách i 35°C

10. července 2010 v 17:30 | tom-791 |  Stav počasí
Tropické teploty jsou den ode dne vyšší. V sobotu, kdy počasí přálo ke koupání a snad nenalézám jiné činnosti kromě zmíněného koupání a nebo lenošení v chládku. Teploty v Čechách dosahují ojediněle i 35°C a zítřejší maximální teplota bude ještě vyšší.

Radovat se, nebo být smutný?

To je otázka velmi obtížná, ale z teplot přesahujících hranici 32°C už bych neradil se moc radovat, ale při dodržení nejlépe všech nebo alespoň většiny zásad při takovémto počasí, se dají vedra či sucho a celkově letní projevy počasí určitě zvládnout a ještě s užít. Hlavní zásady jsou v článku VLNA VEDER: TEPLOTA 31°C, který byl vydán v sobotu 10.7.2010 v 11:41hodin a je na tomto blogu.
Rozpadající se oblačnost
Aktuální předpověď: pekelné vedro
Sobota 27/31°C na SV a V a jinde 31 až 35°C a jasno nebo skoro jasno
Neděle a pondělí na SV a V 28 až 32°C jinde 32 až 36°C jasno až polojasno a ojediněle bouřky
Úterý 30 až 34°C a polojasno, místy bouřky

Tropická předpověď- sluníčko má nyní velkou sílu, dny jsou dlouhé a je potřeba dávat pozor od 11 do 15hodin minimálně a to na prudké slunce.

Užívejte léta, s opatrností na cestách po souši i po vodě!

Zapadající slunce 22.5.2010

Takovéto západy slunce a nebo ještě hezčí jsou k vidění večer po tropickém dni. Často i po dni s teplotou do 29°C, když bude druhý den hezky a horko, je slunce přímo červené.


>>>Na tomto snímku je ale dost oblačnosti


Anticyklonální počasí

Nebo-li počasí v tlakové výši=beze srážek a slunečné a nyní v létě s vysokými teplotami a také často suchem i s nebezpečím požárů.
První zmínka o bouřkách je sice v pondělí, ale pravděpodobnost je malá až velmi malá, v úterý a také v dalších dnech bude pravděpodobnost bouřek větší=místy a postupně mohou být ojediněle i silné. To je předpověď z 10.7.2010 rána.

INFORMACE O POČASÍ- předpovědi:
Lze je najít na http://www.chmi.cz v sekci předpověd počasí, kde je i výhled na týden a měsíc a výsledky předpovědi modelu Aladin v dolní části nabídky.

Aktuální počasí je na http://www.chmi.cz v sekci aktuální počasí a počasí z profesinálních meteostanic ČHMÚ + další informace.
Aktuální počasí od přispěvatelů najdete na http://www.in-pocasi.cz v sekci počasí u vás, kam můžete zaslat informace o počasí na vašem místě, kde se nacházíte.

Další články jsou k dispozici na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu

Přeji pohodový den a ať vás sluníčko nespálí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama