Tropy vrcholí, užívejte sluníčka

22. července 2010 v 19:07 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Dnes bychom se zvláště v Čechách už měli rozloučit s tropickým počasím, protože studená fronta nám vzduch velmi ochladí. Červenec již tropické teploty nepřinese. Na východě bude, jak je již zvykem při přechodu fronty od západu, slunečno dnes po celý den a i zítra tam teploty na samotném východě vystoupí ke 34°C. Od soboty bude ale vládnout velká oblačnost, srážky a chladné počasí-polojasno bude k vidění jen přechodně a ke koupání počasí lákat nebude. I v noci se pěkně schladíme.

Předpověď: Hic, vysoké teploty, dále potom silné bouřky a vydatný déšť, poté ochlazení a trvalý déšť v sobotu. Podrobně: (Předpověď na http://www.chmi.cz  v sekci předpovědi.)

Pátek v Čechách zataženo až oblačno s deštěm, bouřkami a ojediněle silnými bořkami, na východě zpočátku polojasno a později zde bouřky dorazí také. Teplota 22 až 27 až 34°C.

Sobota zataženo s deštěm, místy vydatným. Teploty 15 až 19°C, na V 21°C.

Neděle zataženo s deštěm, od západu přeháňky a oblačnost bude proměnlivá. Teploty 19 až 23°C.

Předpověď počasí do konce července slibuje spíše oblačno, přechodně na frontách srážky a polojasno jen přechodně. Teploty 20 až 25°C a při velké oblačnosti bude samozřejmě chladněji. V noci teplota může zamířit k 8°C.

Velmi vydatné srážky

Na víkend se chystá trvalý a místy i vydatný déšť. Sledujte akutalizace modelu Aladin na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php. Jeho poslední výsledky z 12UTC ukují vydatné srážky na sobotní ráno a také dopoledne v Čechách. Postupovat bude republikou ale celý den. Připravme se tedy na propršenou sobotu a částečně i neděli. Bouřky se vyskytnou zpočátku před a na studené frontě dnes večer na západě a postupně během noc i jinde v Čechách. Postu bude podobný jako minulou sobotu. (17.7.2010)

Výstrahy ČHMÚ najdete na http://pocasi.chmi.cz/index.html/.

Takže se mhou zpočátku vyskytout silné buřky s nebezpečnými jevy dále vydaný déšť a velmi vydatný déšť v sobotu na frontě.
S deštěm souvisí vzestupy hladin řek, pro inforce o stavech řek (aktualizace každou hodinu) jsou na  http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_oplist.php?kat=ACTHQ

<Přeji příjemné léto 2010 a ať jeho nešvary v počasí brzo skončí>

Informace a  případně diskuse o počasí na http://www.in-pocasi.cz a nebo informace ode mě na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu, kde jsou i jiné čláky a informace o počasí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama