Tropické počasí

2. července 2010 v 16:39 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Bouřka 2009 v dálce
Teploty dnes opět připomínají červnové tropické teploty, kdy krátkodobě teploty vystupovaly přes 30°C. Nad tropickou třicítku se na řadě míst teploty dostávají i dnes odpoledne. Jak to bude vypadat s počasím a hlavně s teplotami? Červenec začal a to docela slibně.

Počasí bylo ve středu a ve čtvrtek zvláště v odpoledních hodinách oblačné až skoro zatažené a místy se vyskytly i srážky. Těch bylo více ve středu a především v západních, JZ a SZ Čechách.
Čtvrtek přinášel srážky již jen ojediněle. Zejména do hor a také v jižních Čech.
Pátek přinese velmi ojedinělé srážky na SV území a to až odpoledne, ale spíše bych s nimi ani nepočítal, jen je možnost, že se něco může na SV vytvořit, protože teploty budou také vysoké.

Situace: Počasí je pod vlivem nevýrazné tlakové výše, ale mělo by letní až tropické počasí právě vydržet skoro celý víkend-o tom dále v další části článku.

Krajina 1
Tropický víkend, potom bude místy bouřit
Dočkáme se srážek-někde v ČR je už opravdu sucho?
Bude "zase" zima, ochladí se výrazně nebo jen málo?
Shrnu předpověď počasí a odpovím na tyto otázky, které si zřejmě teď v době začínajících prázdnin často kladete:

  Oblačnosti bude ještě do neděního odpoledne málo, poté bude po delší době už spíš oblačno, srážky se budou vyskytovat občas a tak bude tedy přeci jen nějaká změna v charakteru počasí. Teploty klesnou na příjemné hodnoty od 22 do 27°C, přechodně budou vystupovat i na tropických 31°C. Občas si užijeme i sluníčka, občas přeháněk nebo bouřek.
To berme také z té lepší stránky, sucho už na některých místech je docela velké, mělo by se to právě částečně zlepšit, ale uvidí se kolik srážek spadne.

  Krásné léto, krásné počasí a pokud nebude počasí letní, tak bude určitě přát jiným letním aktivitám. Žádné počasí by nikomu plány překazit nemělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama