Sucho, slunce, hic

15. července 2010 v 15:37 | tom-791 |  Stav počasí
I tímto nadpisem je vystiženo počasí, které panuje a bude panovat v dalších červencových dnech v ČR. Sucho se projevuje i na vodních tocích, kde razantně ubývá vody.

Potvrzuje se i teplotně nadprůměrný a srážkově podprůměrný červenec=sucho a srážky jen z bouřek.
>>Více informací a i anket na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu

Jaká je situace s počasím v ČR:
Počasí ovlivňuje nevýrazná tlaková výše, kterou vystřídá ve čtvrtek studená fronta, za kterou se však jak výše, tak příliv velmi teplého vzduchu rychle obnoví.
Počasí ve čtvrtek 14.7.2010: polojasno, místy bouřky a přeháňky a to ráno a dopoledne v Čechách a odpoledne a večer na Moravě a ve Slezsku, kde budou ojediněle i intenzivní bouřky!!
Teploty ráno 21 až 17°C, odpoledne 31 až 35°C, na Z 25 až 29°C.
Počasí v pátek 15.7.2010: skoro jasno, odpoledne oblačnost a místy bouřky či přeháňky.
Teploty ráno 21 až 17°C a odpoledne 31 až 35°C.

V sobotu bude přecházet zřejmě další studená fronta, výraznější. Vypadá to, že se srážek z bouřek dočkáme a místy i intenzivních!

Jaká je hydrologická situace v ČR:
Vody v řekách se současným suchem ubývá a i čekávané bouřky situaci příliš nezlepší.
Například na stav sucha je řeka Cidlina v Sánech (13.7 odpoledne kolísala od 3 do 6cm.)

Mnoho vody není ani v ostatních zvlátě menších řekách a potocích, které se při přívalových deštích mohou rychle a krátkodobě rozvodnit.

V květnu a na počátku června 2010 se srážky ne a ne zastavit a způsobovaly povodně a nyní je opačná situace s pálícím sluncem a nedostatkem srážek. Zde je vidět extrémnost a proměnlivost počasí v ani ne moc dlouhém období.
  Kdyby se nevyskytlo tolik srážek na konci jara, (tzv. předpršelo) tak by nyní bylo vody ještě méně, dobře jsou na tom ještě moravské a slezské řeky, které byly ještě před měsícem zvednuté na SPA.
V sobotu odpoledne začne přecházet výraznější studená fronta, přinese ochlazení a bouřky či přeháňky. Konečně se ochladí i v noci a to až dost, rána budou chvíli studená. Příště další informace!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama