Šedá obloha a chladné dny

25. července 2010 v 16:07 | tom-791 |  Stav počasí
Sluníčko a velmi vysoké teploty se po přechodu studené fronty změnily na chladné a zatažené dny s maximální teplotou dnes 15 až 19°C a také chladnými rány. Ve čtvrtek, kdy teploty vystupovaly nad 33°C, zde bylo 33,5°C, se počasí změnilo a výrazné ochlazení teploty srazilo na 16 až 20°C a včera zde teplota vystoupila na 20,2°C, tj. oproti čtvrtku je o 13,3°C nižší a někde se teplota propadla zřejmě i o více než 15°C.
Liják v květnu 2010

Extrémy 2010

Letos se snad už v počasí vyskytlo všechno. Od dlouhé a tuhé zimy, přes deštivé a chladné jaro, zejména květen 2010, který přinesl i výrazné povodně až po uklidnění počasí v červnu a zejména v červenci, kdy počasí bylo už letní a vládlo dokonce sucho s nebezpečím požárů a také velmi vysoké teploty, k čemuž se také přidaly tropické noce s minimální teplotou vyšší než 20°C. Nyní se počasí opět změnilo a vládné mokré a chlandé počasí, místy se zvedly i řeky na povodňové stupně, ale situace vůbec vážná není. Silné bouřky také místy dělaly neplechu.
Krajina 2
Co nás čeká v srpnu 2010?
Možná silný vítr pro změnu, ten se vyskytl zatím jen v silných bouřkách. Podle dlouhodobé předpovědi počasí budou v srpnu opět vysoké teploty a to i teploty přes 30°C, ale myslím, že maxima už byla pro letošní léto stanovena v červenci. Krásné počasí zřejmě vydrží do poloviny srpna. Poté už většinou bývá chladněji a to zvláBouřka 2009 IIště po ránu.


Chladná rána

Ta jsou patrná již teď, před svatou Annou, která schladí zítra teplota ráno na 13 až 9°C a ani v dalších dnech to nebude jiné. Odpoledne se bude pozvolna oteplovat, ale maximálně na 25°C, srážky nás místy čekají každý den.
  V srpnu a to zvláště po jeho půlce, kdy už je den o hodně kratší než nyní, se teploty ráno dostávají také pod 10°C a ojediněle může na nejvyšších vrcholcích hor sněžit. Ale to se netýká nížin a ani středních poloh, zde se vyskytují jen chladná rána. Tropické noce jsou zřejmě pro letošek za námi.

<Každé počasí je dobré: déšť=vláha, sluníčko=teplo, světlo atd., i zima je potřeba.. Za každého počasí se dají dělat různé aktivity. Nejhorší je ale trvalý déšť, čerstvý vítr a nebo bouřky>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama