Extrémně silné bouřky, nyní ochlazení

18. července 2010 v 16:07 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Včera na některých místech již ráno bičovaly silné deště a větry společněse silnými bouřkami, keré tyto jevy přinášely. Další se potom tvořily odpoledne a večer zejména na jihu a poté přecházely do trvalejších dešťů a odcházely na SV, kde bude pršet ještě po většinu dnešního dne.
Dnes se za studenou frontou, která měla toto vše na svědomí, ochladilo na maximální teploty slabě nad 20°C, které ještě zítra budou příjemné do 25°C, ale od středy se rychle oteplí.
Dnes 24°C, ve čtvrtek 35°C: taqková je současná předpověď počasí a takto poměrn rychle se oteplí a vrátí se slunečné počasí.

Řeky se naplnily, sucho je pryč

Některé řeky kvůli přívalovým dešťům dosáhly krátkodobě i 3.SPA, tedy stavu ohrožení. I dnes někde platí ještě 1.SPA. Ostatní řeky, kde vládl nedostatek vody=stav sucha, se nyní mohou pyšnit normálními stavy s dostatkem vody. Mezi polovyschlé řeky patřila například řeka Cidlina v Sánech, kde bylo 7cm, dnes je tam 13cm, což už není stav sucha ale dostatek vody tam zrovna není.

Předpověď: slunečno a horko

Jasná obloha, maximálně polojasná se vrátí hned první den nového týdne-tedy zítra. Teploty porostou. Zatím nás nečekají tak teplé a už vůbec ne tropické noce, ale pozvolna se opět dostaneme na hodnoty nočních teplot od 20 do 15°C a bude to zřejmě koncem pracovního týdne=obdobně jako tomu bylo tento týden by měla poté tento příliv horkého vzduchu ukončit studená fronta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama