Bouřky a ochlazení-slunce a tropy

8. července 2010 v 7:44 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
V úterý na většině území pršelo, ochladilo se na hodnoty teplot od 19 do 24°C a místy i zabouřilo. Mám z vlastní zkušenosti informaci o tom, že bouřka 6.7.2010 okolo 13.hodiny přinesla na jedno místo 8mm srážek a na místo vzdálené cca 5km jen zanedbatelné srážky do 1-2mm.Krajina 1


Srážky sice na většině území, ale někde byly zanedbatelné a stále hrozí sucho, při pohledu na předpověď počasí bude sucho i nadále, tyto srážky nijak výrazně většinou nepomohly.
Bouřky se odsunuly v úterý večer pryč z ČR a odpoledne případně večer se rychle vyjasňovalo a málo oblačnosti bude většinou i dnes, od zítřka budou panovat letní a postupně tropické teploty-předpovědi se budou upřesňovat.

>>> více o bouřce 6.7.2010 a také o suchém počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a více o vývoji počasí dále v tomto článku:

Slunce a tropy-výhled počasí

A od středy 7.7.2010 bude většinou slunečno, přidají se postupně i vysoké teploty-pozor na ně už předem. Výkyv teplot není tak velký, ale přesto se poměrně rychle oteplí, znát to bude i ráno-přehled:

Dnes ráno 13 až 9°C, to v sobotu ráno bude už 18 až 14°C.
Dnes přes den 24 až 28°C a to včera bylo jen 20 až 24°C a v neděli bude 29 až 34°C. To se bude i nadále upřesňovat.

Sucho vládlo a bude opět vládnout:Zeleň a jasná obloha
Suché počasí bude podpořenou vysokými teplotami a to postupně i v noci a silným slunečním svitem, před kterým budou meteorologové varovat a stejně tak i před teplotami!

Předpovědi a varování jsou k dispozici na http://www.chmi.cz v sekci předpovědi a varování jsou zobrazena po klinutí na zelenou a v případě výstrah jinak zbarvenou mapku ČR.

<Přeji krásné léto, užívejte ale přiměřeně.>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama