Zima a déšť, potom tropy a bouřky

7. června 2010 v 16:51 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Zatímco minulý týden byl velmi deštivý, přinesl opětovné povodně zejména na JV Moravy a teplotám se nechtělo více než na 15°C v odpoledních maximech vystoupit. Zato řeky stoupaly velice rychle, protože promáčená půda posílala vodu, která formou trvalých a místy vydatných srážek na ni dopadala, ihned do koryt řek. (stékala do potoků a řek a ty se rychle plnily)
Někde se při dešti teplota nedostala nad 12°C, jako například v Praze se 2.6.2010 ve středu při trvalém dešti zastavila teplota odpoledne jen na 12,2°C. (v mém místě pozorování)

>>>více v článku vydaném 9.6.2010 jako porovnání středy 2.6. a středy 9.6. a že bude fakt obrovský rozdíl v počasí!!

Tropické počasí a následné bouřky

Rostoucí obilí 2010
Tento týden nás čeká od příjemných teplot, pohybujících se od 22 do 27°C dnes a zítra, přechod na tropické teploty, tedy hodnoty v odpoledních maximech od 27 do 32°C a není vyloučena vyšší teplota. Ráno se bude velice oteplovat a teploty budou postupně také připomínat klasické letní horké noce při minimálních teplotách 20 až 15°C, což znamená, že někde není vyloučena tropická noc=když teplota za celou noc nepoklesne pod 20°C. A že noce nejsou nyní dlouhé-jsou v těchto dnech nejkratší.

S horkým počasím potom souvisejí bouřky a pozor i s nebezpečnými projevy.
Na studených frontách, nebo i před nimi, když se vzduch náhle oteplí a nasytí vlhkostí, vznikají bohaté bouřkové mraky a následné bouřky mohou být silné=vítr, přívalový déšť a nebo krupobití. I na frontě se potom mohou vyskytovat vydatné srážky a frontu často "uvádějí" bouřky.
Záleží na tom, kdy fronta přechází. V noci nebudou její projevy-zvláště bouřek, tak výrazné. Kdežto při přechodu studené fronty odpoledne nebo i v podvečer jsou projevy bouřek největší.
Bouřka 2009 II


>>>BOUŘKA NA KONCI ČERVNA 2009 VE STŘEDOČESKÉM KRAJIBouřky společně s přeháňkami se místy budou tvořit i zítra (8.6.) a nebo také potom ve čtvrtek, středa bude den jen s ojedinělými bouřkami.

>>> více informací o počasí 8.6.2010, tedy na Medarda v článku vydaném zítra. (8.6.2010)
Počasí na Medarda letos a v uplynulých letech

Nezapomínejte, bouřky jsou nebezpečným jeven i když se v nich nevyskytují nebezpečné jevy, doporučuji sledovat předpovědi a případné výstrahy ČHMÚ a dbát pokynům. (doporučením)

Vše na http://www.chmi.cz a to předpovědi v sekci předpověď počasí a výstrahy na zobrazené mapce ČR, která je zelená při situaci bez výstrah. (při kliknutí na ni se otevře stránka s výstrahami)

Další články o případných bouřkách a také informace či zajímavosti o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a nebo na http://www.in-pocasi.cz  kde jsou mimo jiné i další stránky zabývající se počasím a také bouřkami a jejich sledováním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama