Tropy jsou tu: teploty vrcholí

10. června 2010 v 16:39 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Minulý týden se počasí tvářilo, že žádné letní projevy počasí nechystá a tento týden zde máme jednak bouřky a také tropické teploty, které jsou hned nad 30°C.

Teploty dnes stoupají na 29 až 33°C, vysoké hodnoty hlásí České Budějovice, (33,1°C v 16hodin) Pardubice, Čáslav a Plzeň (okolo 31°C v 16hodin) a také Ostrava a Praha něco málo přes 30°C v 16hodin a dále už jsou teploty v rozmezí 26°C od Vysočiny až po téměř 30°C v Doksanech.

Zítra bude rozmezí pro západ republiky od 27 do 31°C, pro zbytek republiky od 31 do 35°C a to s tím, že v jižních Čechách bude opět nejtepleji- až 36°C.

Letní počasí
Zeleň a jasná obloha

Tropická noc (teplota >20°C)
Někde byla zaznamenána tropická noc již dnes ráno, ale zítra bude takových míst určitě více. Teploty podle výpočtu modelu budou klesat jen na 22 až 18°C a brzo ráno se již budou opět zvyšovat. Není vyloučeno, že takto teplý den ještě v červnu přijde, ale možná je to v červnu již poslední takto horký den. Tropické dny však podle dlouhodobého výhledu přijdou určitě.

Ochlazení za frontou, ale neděste se

přibývání oblačnosti (bouřkové)
Bouřka 8.6.2010
Příští týden by měl být podle předpovědi chladnější až o 12°C oproti tomuto pátku a také deštivější, ale neděste se, protože teploty od 20 do 26°C jsou přeci velmi příjemné a deštivé počasí nám osvěží vzduch. A stane se tak již o víkendu, kdy budou bičovat zejména východ republiky, kde bude ještě až 31°C, i silnější bouřky.

Pro milovníky tropického počasí a třicítek: Vrátí se dle odhadů ke konci června. tj od 21.6.2010, prvního letního dne.

A podle odhadů, které samozřejmě nelze brát tolik vážně, bude období do 10.7.2010 teplotně nadprůměrné! To přeci potěší, ne?

ZDROJ: ČHMÚ, poskytovatel dat, která naleznete na http://www.chmi.cz, kde je k dispozici také nový portál.chmi!

Další články a informace o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a pokud se chcete ptát na počasí a zadiskutovat si, nebo si zjistit informace o létu a počasí na koupalištích či aktuální počasí v ČR-kdekoli nebo další blogy o počasí na http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 10. června 2010 v 16:43 | Reagovat

to jak je dusno to se nedá xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama