Na Moravě prší, srážky se přesunou i do Čech

1. června 2010 v 16:56 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Na východě Moravy opět trvale a vydatně prší-hrozí povodně
Opět bylo vydáno upozornění od ČHMÚ na povodně a vydatný déšť. Tak nám začíná letošní měsíc červen. Hned prvního června, tedy dnes, byla výstraha rozšířena a povodně nehrozí jen na Moravě-více níže v článku.

Srážky se již nyní vyskytují na JV Moravy a přesunují se pomalu na jižní Moravu. V povodí řeky Moravy už nějakou dobu na některých místech 1.SPA platí a bude platit zřejmě i 2.SPA, ale až zítra a případně ve čtvrtek.
Povodí řeky Ostravice, Olše a Bečvy je tedy ohroženo vzestupem vodního stavu až na 2.SPA, ale zatím to vypadá, že se srážky nebudou udržovat na jednom místě dlouho a nezpůsobí takové povodně jaké na tomto místě byly nedávno.

Velká voda 2

Povodně i v jižních Čechách

Srážky se budou z jižní Moravy zítra přesouvat do Čech a nejintenzivnější budou v jižní části Čech a proto hrozí podle výstrahy ČHMÚ vzestupy hladin v povodí Berounky a horní Vltavy. Mohou být dosaženy 1. a i 2.SPA i na jejich přítocích.

Aktuální stavy řek na ČHMÚ v úseku hydrologie http://hydro.chmi.cz/hpps/index.php

Kdy všechny srážky ustanou?
Srážky by se měly nad územím ČR držet do čtvrtka, v pátek budou ještě místního, nikoli už však vydatného charakteru a o víknedu budou výjimečné.
Malá oblačnost


Teploty od 10 do 15°C-to je přeci duben nebo podzim!!
Teploty se budou zvyšovat už od čtvrtka a o víkendu přesáhnou 20°C, místy přesáhnou i letní hodnoty 25°C. Při takové situaci je také nutno počítat s aktivní bouřkovou činností, která je předpovídána již na závěr víkendu a pondělí. (7.6.)
Pro aktuální předpovědi počasí je dobré sledovat předpovědi na ČHMÚ a to na druhý den, ale i na týden či detailní předpověď modelu Aladin- to vše na http://www.chmi.cz/meteo/om/predpoved.html

Další informace o počasí a články o počasí, fotografie a další blogy o počasí či diskuse na http://www.in-pocasi.cz a také na stránkách-mém webu s články o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu

Přeji, pokud se chystáte na červnovou dovolenou nebo jen výlet po ČR, to nejvhodnější počasí! A věřím, že milovníkům opalování a koupání bude také letos počasí přát-nic jiného nám nezbývá než věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíte se povodní?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama