Vlna bouřek míří na většinu území ČR

24. května 2010 v 17:11 | tom-791 |  Bouřky
O víkendu trápily silné bouřky, po nedávných deštích, opět Moravu a Slezsko
Víkend byl oblačný, přechodně panovalo polojasno či malá oblačnost a v sobotu i v neděli se vyskytovaly bouřky především na východě našeho území, ojediněle tam byly i silné. Někde se skutečně přívalové deště vyskytovaly a pro obyvatele těchto lokalit, kteří si po nedávných povodních ze silných a trvalých dešťů zajisté ani neodpočinuly, to byla určitě nepříjemná situace. Některé řeky (Odra, Morava) na některých místech ještě ani nepoklesly pod úroveň SPA, konkrétně toho nejižšího 1.stupně, který platil v pondělí na 6 místech v ČR.
Cumulonimbus
Dnes budou bouřky především v Čechách na frontě, ale i na Moravě před ní
Dnes bouřek opravdu přibývá a to od severozápadu, ojediněle mohou být silné a natropit opět škody a nadělat další nepříjemnosti (zatopené sklepy, silnice problémy v dopravě, úrazy) a proto bychom měly respektovat rady meteorologů a dbát na výstrahy před těmito jevy a před bouřkami všeobecně. I severní Morava se dnes bouřek nezbaví, ve Slezsku se také mohou vyskytnout.

Jih území a JZ by dnes měl mít bouřky jen ojediněle, ale zítra se zde objeví místy a ojediněle intenzivní. I jižní Morava bude zítra v "ohrožení" bouřkové činnosti, platí zde a v oblastech již jmenovaných. (jižní a JZ Čechy)

Deštivé počasí pokračuje, ale tentokrát ve znamení silných dešťů v bouřkách a také nebezpečné počasí co se bouřek týče. Dešťů bude od středečního odpoledne opět přibývat, zejména na jihu a bude se také ochlazovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama