Víkend přinesl sluníčko i lijáky, červen začne chladně a deštivě

31. května 2010 v 16:49 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Víkend ve znamení rozdílného počasí
Zatímco sobota byla převážně polojasná až oblačná a ráno či večer i jasná, tak nedělní ráno už přineslo místy poměrně vydatné srážky, které během dne ustávaly a oblačnosti leckde ubývalo na polojasno. Teploty se pohybovaly od 16 do 22°C nejčastěji. Bouřky se tvořily místy.

Chladné počasí a deštivý počátek června
Dnes je teplota nízká oproti té víkendové, sahá většinou pouze do 15°C. Ještě první dva červnové dny by podle předpovědi měly přinést chladné počasí, nejméně stupňů Celsia naměříne v ČR ve středu, maxima vystoupí dle současné předpovědi na 14°C maximálně. Srážky opět přinesou zhoršení povodňové situace a to na SV a V našeho území, kde srážky začnou opět zkrápět půdu, která se již při nedávných deštích sesouvala "o sto šest" a voda brala s sebou, po rozlití z koryt řek, co ji přišlo do cesty.
Lijáky budou bičovat na východ a SV země do čtvrtka.

Předpovědi modelu Aladin lze sledovat na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php, to jsou dobré informace nejen o srážkách aktualizované několikrát denně, když potřebujete vědět, zda-li se máte připravit v místě vašeho bydliště na nějaký déšť či přeháňky a také jaké intenzity.

Aktuální srážky lze sledovat potom na radaru ČHMÚ a to na http://www.chmi.cz/meteo/opss/pocasi/pocasisp.php?ukazatel=stanice&pozadi=mapareg&graf=ano. Tam je možné sledovat i detekci případných blesků a také další informace z profesionálních meteostanic v ČR.

Výstraha ČHMÚ platí na povodňovou bdělost a vydatný déšť od 31.5. 2010 18hodin až do odvolání a je také dostupná na stránkách http://www.chmi.cz, dále v sekci výstrahy nebo kliknutím na mapku výstrah.

Snad nevznikne další vlna povodní a deště nikomu nenapáchají škody. Chladné počasí "vem čert" a dobrá zpráva na závěr, zatím to vypadá na oteplení o víkendu a také na to, že vykoukne sluníčko! Teploty by měly přesáhnout na konci tohoto týdne 20°C.

Další informace a články o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a další věci, diskuse týkající se počasí na http://www.in-pocasi.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama