Současný charakter počasí pokračuje

7. května 2010 v 17:30 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Velká oblačnost, déšť nebo přeháňky a občas i bouřky (viz 6.5.2010) a s tím související teploty pohybující se jen od 13 do 19°C maximálně-takové je počasí takřka od počátku května a bude ještě pokračovat=pod vlivem tlakové níže.

  Zatímco od pondělí do středy byla velká oblačnost na frontách s deštěm a místy i vydatným deštěm, který zvedal hladiny řek. (více níže)
Ve čtvrtek se vyskytovaly bouřky a ve Středočeském kraji i silnější, nebo přeháňky. Dnes si od srážek na mnohých místech odpočineme, ale víkend bude v rytmu přeháněk a ojediněle bouřek a to vždy především v odpoledních hodinách a zítra především na východě území. Srážek už přeci jen nebude tolik jako na počátku týdne. Příští týden začne počasím, kdy bude opět velká oblačnost se srážkami, ale nebudou tolik vydatné.

Krátkodobě jsou zaznamenány 1.SPA na jedné z Moravských řek
A to na řece Moravě ve Strážnici (nyní už neplatí) a také momentálně stále platí na Moravě v Lanžhotě, ale i zde stav bude rychle klesat pod limit 1.SPA. V dalších dnech povodně nehrozí!

Příští článek bude o tom, jaký byl duben 2010 v Praze. Na to a na další informace a články o počasí se můžete podívat na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a také všeobecné informace o počasí, aktuální počasí i předpovědi na http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama