Sluníčko bude svítit jen přechodně

28. května 2010 v 17:18 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Pokud se nebude vyskytovat déšť nebo přeháňky, přijdou pro změnu bouřky, jen přechodně bude polojasno. Takové počasí panuje prakticky od počátku května 2010.
I dnes hrozí ojediněle i silné bouřky, pozor: se silným větrem a silným deštěm. Srážky přejdou postupně spíše v déšť a nebo v přeháňky, bouřky budou v dalších dnech ojedinělé.

Obrázek: jarní příroda
potok na jaře
Víkendové dny budou rozdílné
Co do teplot budou velmi podobné, ty vystoupí na hodnoty odpoledne od 17 do 22°C. Počasí bude ale rozdílné. Zatímco v sobotu bude příjemné polojasno až oblačno, srážky v podobě přeháněk se budou vyskytovat jen ojediněle, tak v neděli už bude počasí u nás ovlivňovat frontální systém a přinese déšť nebo přeháňky a s tím spojenou i další změnu, studené proudění, které ukončí tento měsíc a začne nový měsíc-červen.

Konec května a počátek června bude letos chladný
Pondělní maxima vystoupí na 15°C. To bohužel není vůbec dobrá zpráva. To na víc ještě doplní zatažená obloha se srážkami, kterých máme jistě tento měsíc všichni už dost. Další dny přinesou sice slabé oteplování, ale na 12 až 17°C, postupně bude opět teplota podobná současné, tedy 16 až 21°C, ale výše se zatím vystoupit nechystá.

KVĚTEN 2005-teplotní rekordy, tropické dny

V roce 2005 platí teplotní rekordy i z pražského Klementina, kde teploty úplně klidně přesahovaly 30°C, o tom se nám letos ani nezdá. Opalování počátkem června, koupání v již docela slušně prohráté vodě, výlety do přírody při slunečném počasí.....
To vše jsou velmi krásné "letní" aktivity, které se dají za příznivého počasí vykonávat. Letos počasí těmto aktivitám nepřeje. Oblečení se bude ještě tedy hodit.
Rok 2005 v Praze: (květnová maxima) 27.5. 31°C, 28.5. 31,8°C, 29.5. 31,2°C, 30.5. 33,2°C. Přišly tedy až koncem měsíce.

Ať je počasí jakékoli, nějaké aktivity se vždy najdou a občas půjde vykonávat i ty venkovní výlety.

O rekordních (max., min.) hodnotách si můžete přečíst na mých stránkách o počasí v zatím nejnověji vydaném článku společně s dalšími články a informacemi o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu

Všeobecné informace a odpovědi na otázky, které si o počasí zřejmě často pokládáte, najdete také na http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama