Po deštích jsou tu přeháňky nebo bouřky

21. května 2010 v 17:36 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Povodně ustupují, země nikde ale příliš nevyschne
Srážky v podobě trvalých dešťů nás sice opustily, ale sucho ani tropy nám zatím nehrozí. Přeháňky nebo i bouřky, ve kterých může spadnout i přes 20mm srážek nebudou přispívat k vysychání půdy, zvlášť tam, kde by byla potřeba nejvíce-tam, kde byly rozlité řeky a spadlo extrémní množství srážek.

Povodně v dalších dnech již nehrozí, ale stále bude na obloze oblačno a to doplní zejména odpoledne na většině území přeháňky a místy také bouřky. Jen přechodně a to zejména v noci nebo ráno bude polojasno. Teploty se místy dostanou na 21°C, jinak budou do 19°C a v pondělí nás čeká vyvrcholení přílivu teplého vzduchu, teploty budou kromě severu území na 25°C=letní teplota.

Dlouhodobý výhled o slunečném a zvlášť teplém či dokonce horkém počasí nehovoří. Do 20.6. budou teploty nižší než by měly v tomto období být a srážek spadne naopak více než by mělo. (82mm) Zda-li je toto počasí kvůli nedávnému výbuchu sopky, zatím nikdo nedokáže říci.
Na předpověď počasí za měsíc, aby mohla být brána vážně je nyní příliž brzo a lecos se může změnit. Jak asi bude říká dlouhodobá předpověď a pro střednědobou doporučuji sledovat předpověď týdenní na stránkách ČHMÚ a to přesně na http://www.chmi.cz/meteo/om/tyden/tyden.html nebo předpověď na druhý den na http://www.chmi.cz/meteo/om/inform/ppcr1.html či podrobnou předpověď na dva dny přímo z předpovědního modelu na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php.

Počasí bude každopádně již o tomto víkendu mnohem příznivější než bylo počasí od minulé soboty do této středy=deště, zima a vítr či povodně. Jen na SV a V území stále hrozí sesuvy půdy, které jsou následkem povodní a přesycené půdy vodou. >>>více v článku Povodně: následky povodní a souhrn (vydán bude příští týden)

Více informací o počasí, aktuality, diskuse, předpovědi a mnohé další na http://www.in-pocasi.cz nebo informace a články o počasí přímo na mém webu http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama