Deštivé počasí-další déšť

5. května 2010 v 16:49 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Teploty jsou nízké, dnes v Čechách 9 až 13°C a od 1.5.2010 na většině území každý den prší a místy i vydatně. Co to je za počasí? Ovlivňuje nás rozsáhlá tlaková níže a ta přináší a bude přinášet velkou oblačnost se srážkami na většinu území ČR a také do celé střední Evropy. Tlaková výše (při které panuje slunečné počasí) nemá momentálně na svoji vládu šanci, takže se slunečným počasím nepočítejme, teploty se však vylepší, ale ne příliš.

Když si připomeneme, jak začal květen v roce 2005 a že to byly až tropické hodnoty=blížící se 30°C, tak je letos o cca 15°C chladněji ve stejnou dobu. Počasí je tedy každý rok jiné, někdy je počátkem května až 30°C, jindy 20°C a letos to je od 10 do 16°C, pravda na Moravě o něco více. Spoléhat se na to, že je květen a že bývá už teplo, nemá cenu.

Bouřky se místy objeví už zítra. Noc na čtvrtek ale proprší, od jihu se již v těchto chvílích nasouvají srážky spojené s frotnální vlnou a převládnou i během zítřka, odpoledne bude už přeci jen proměnlivěji=může se ukázat i sluníčko, ale hned na to může být zataženo se silnou přeháňkou nebo i bouřkou.
Aladin počítá pro ČR na zítřek docela dost srážek, ale také vysoké teploty od 16 do 22°C. Více na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php, kde naleznete aktuální výsledky modelu z 6h, 12h, 18h a 24H UTC a nejnovější=poslední dostupné výsledky. 

Víkend se zatím jeví také na velkou oblačnost a na frontách s deštěm, bouřky jen ojediněle a vypadá to, že fronta bude přecházet od sobotního večera. To je ještě ale otázka času, předpověd se změní do pátku, kdy bude už jasné, jak bude o víkendu.

Srážky lze sledovat společně s aktuálním počasím na meteorologických stanicích v ČR například také na radarových snímcích ČHMÚ na http://www.chmi.cz/meteo/opss/pocasi/pocasisp.php?ukazatel=stanice&pozadi=mapareg&graf=ano

Když převládá slunečné počasí, bývá často i sucho-například konec dubna 2010, nebo duben 2007, tak tomu lze říci, že je tzv. období sucha a pokud převládá počasí jako to současné,
Malá oblačnost
 tak naopak období dešťů.

<<<<Může být tedy takto

a nebo i takto>>>>>>>>Více článků a informací o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a nebo na všeobecných stránkách o počasí http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama