Slunečno s rostoucími teplotami na letní hodnoty skončí

28. dubna 2010 v 17:11 | tom-791
Současné počasí u nás je pod vlivem tlakové výše, která bude slábnout a nahradí ji tlaková níže a bohužel to vypadá, že se takové počasí ustálí u nás na více dní. A mezi tyto dny budou patřit i víkendové dny, tedy počátek nového měsíce.
   Zpět k současnému charaktru počasí, které je jasné až polojasné a to dnes a bude takové  i zítra, přechodě bude i oblačno. Teploty budou ještě důležitější, dnes se zastavují do 20°C maximálně, ale zítra to budou hodnoty od 20 do 24°C a není vyloučeno, že někde padne 25°C, tedy letní hodnota. Ta bude na některých místech překročena v pátek, kdy k nám bude před studenou frontou vrcholit příliv teplého vzduchu a teploty to vyžene odpoledne nejčastěji na 21 až 25°C, ale může být i více, až 27°C a to především na jižní Moravě, ve Středočeském kraji či na Plzeňsku a v okolí nejníže položené meteostanice Doksany u Roudnice n.L. Poté se připravme na přeháňky, také se určitě nebude nikdo divit, když si přečte v předpovědi, že společně s přeháňkami se budou tvořit na frontě také bouřky, ve kterých může ojediněle spadnout větší množství srážek, ale přívalové deště zatím nehrozí. (rozhodně ne bouřky typu červen/červenec 2009 na Moravě)

Od soboty se připravme už raději předem na frontální charakter počasí=velkou oblačnost, přeháňky a místy bouřky a od neděle to bude spíše déšť či přeháňky na frontálních vlnách a bouřky už jen ojediněle a to především v neděli, protože víkendvé teploty nebudou tak špatné, od 14 do 20°C, od počátku nového týdne se bohužel ochladí a to na na teploty přechodně se pohybující okolo 10°C. Tak začne letošní květen a všichni jistě doufáme ve změnu předpovědi počasí, ale myslím, že když bude nějaká změna v předpovědi, tak nebude velká. Frontální počasí nás nemine, otázkou zůstává, jak dlouho bude trvat.

Jak skončil duben a začal květen loni?
Poslední dva dubnové dny roku 2009 byly polojasné až oblačné a místy se slabými srážkami, bouřky hrozily ojediněle a  29.4. se maxima v Praze zastavila na 22,5°C a 30.4. maxima 19,6°C.
PRVNÍ KVĚTEN 2009 byl také polojasný až oblačný, ojeidněle přeháňky, bouřky a teploty v maximech 20,3°C, DRUHÝ květen byl slunečný až polojasný, maxima 19,7°C a 3.5.2009 bylo taktéž slunečno, na Z až oblačno a maxima 22,5°C.

Rok 2008 pro zajímavost: počasí bylo poslední dva dny v dubnu oblačné až zatažené, jen zpočátku posledního dne dubnového bylo polojasno a teploty 18,8°C a 16,9°C.
KVĚTEN tenkrát začal zataženým až oblačným počasím, s deštěm a přeháňkami, které byly časté, dokonce 3.5. se zde vyskytla bouřka s krupkami. Teplota 1.května 14,3°C, 2.května 16,8°C a 3.května 18,8°C v maximech.

Takže si letos nemáme ani moc na co stěžovat. (myšlena je "hrozná" předpověď)

Více informací a článků o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a na všeobecných stránkách o počasí http://www.in-pocasi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama