Slunečno a konečně teplo

22. dubna 2010 v 16:40 | tom-791 |  Stav počasí
Zatímco dnes se teplotě přes 10°C vůbec na mnohých místech nechce, tak koncem týdne se dotkne a místy i přesáhne 20°C. O slunečné počasí se do pondělního odpoledne, tedy po celý víkend, bude starat výběžek vysokého tlaku vzduchu. Pokud můžete, využijte volné víkendové dny k pořádání výletů, grilování s čímž souvisí i chataření či chalupaření a práce na rozkvétajících zahrádkách, protože sezóna těchto aktivit se už rozjela a jsou před námi nejpěknější dny jarních měsíců. Také sluníčko bude zapadat čím dál tím déle a vycházet dříve, takže "černé tmy" bude málo. To příznivě působí nejen na nás, ale i na vše ostatní jako například na zeleň, tedy rostliny a stromy, které se budou doslova "před očima" zelenat a také budou narůstat. To platí také o trávníkových porostech a dřevinách jako jsou i keře. Práce bude tedy při udržování těchto zahrádkářských okrasných dřevin, ale i plodících dřevin a rostlin, určitě hodně.
   Zpět k počasí, které bude k těmto činnostem lákat. Páteční minima budou podobná těm čtvrtečním, budou se udržovat kolem 0°C, takže na mnohých místech klesnou i pod 0°C. Posledním pracovním dnem nás provede jasná až polojasná obloha s už příjemnějšími teplotami než byly ve čtvrtek a to teplotami do 17°C. Víkend zůstane beze změny (opět, jako ten minulý, tedy už podruhé nám vychází slunečné počasí a poměrně teplé počasí na víkendové dny) s jasnou až polojasnou oblohou, teploty od 14 do 20°C. Příliv teplého vzduchu bude vrcholit v pondělí, to i místy zabouří. Bouřek s rostoucí teplotou přibývá a koncem dubna už není čemu se divit.

Poté nás čeká ochlazení, ale dle současné předpovědi to bude ochlazení jen velmi mírné a hlavně krátké. Počasí se už "umoudří" a bude odpovídat době, která právě je. Občas sprchne, zabouří a dají se čekat teploty převážně nad 15°C. Ranní teploty, které by se blížily nule nebo by snad klesaly pod nulu už jsou zřejmě pro letošní zimní sezónu pryč.
Takže takto rozkvetlé skalničkové a i jiné květiny při slunečném počasí budou vybízet k fotografování a také budou zpříjemňovat pobyt v zahradách a jiné další luční květiny zase pobyt na výletech ve volné přírodě. To je jedna z mnoha krás rozkvétajícího jara.

Počasí 22.4.2009-(loni) Skoro jasno s přibývající oblačností a místy přeháňkami, teploty v maximech v Praze 20,2°C.

Počasí 23.4.2009-(loni) Oblačné až zatažené s občasným deštěm a ve znamení ochlazení, maxima zde jen 13,7°C. Letos se budeme moci pyšnit slunečnou oblohou a i vyššími teplotami.
Toto je jeden z mála chladných a oblačných dnů, které byly v dubnu 2009.

Více informací o počasí a článků na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a také na všeobecném webu in-počasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama