Počasí na čarodějnice

30. dubna 2010 v 17:45 | tom-791 |  Stav a vývoj počasí
Maximální teploty v pátek stoupaly i přes letní hodnotu 25°C, bouřky a déšť nás provednou víkendem
Nadpis, bouřky a déšť nás provedou víkendem, zní docela hrozivě. Upřesnění počasí se samozřejmě provádí každou chvíli a zejména 1x denně je předpověď upravována významněji. Podle předpovědi z pátku to vypadá, že nejvíce srážek spadne dnes v noci na JV území a celkově na Moravě či ve Slezku. Kolem 18:00 hodin se srážky podle modelu budou vyskytovat s největší pravděpodobností na JZ území Čech. Teplotní rekordy jsou však vyšší než dnešní naměřené teploty, alespoň to tak platí pro klementinský rekord z Prahy.

Takže kromě JZ Čech se srážky budou vyskytovat dnes večer velmi ojediněle či prakticky vůbec. Víkend bude potom ve znamení sice velké oblačnosti, ale srážky se budou vyskytovat, jak bylo psáno v předchozím článku, jen na frontálních vlnách, tedy první vlna půjde dnes večer a v noci na zítřek a druhá zase v noci na neděli. Neznamená to, že se srážkám vyhneme přes den, ale ty nejsouvislejší a nejčetnější půjdou právě na frontách. Na SZ území či částečně na severu území jich bude z celého našeho území nejméně.

Počasí na čarodějnice: V roce 2009 to bylo polojasno a odpoledne místy srážky, teplota zde v Praze maximální 19,6°C. V roce 2008 bylo polojasno až oblačno, od JZ občas s deštěm a maxima 16,9°C, čarodějnický den v roce 2007 byl slunečný s maximální teplotou 16°C a nejteplejší byl 30.duben v roce 2005 a to až 21,5°C a naopak nejchladnější byl 30.duben 2006 s maximální teplotou 11,2°C, také byl doplněn deštěm. (9mm/24hodin)

Více informací v článku počasí na čarodějnice a počátkem května
a další informace a články o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu a na webu http://in-pocasi.cz

Přeji příjemné prožití pálení čarodějnic a také víkendu ať je jakýkoliv v počasí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama