Ochlazení je cítit

21. dubna 2010 v 17:44 | tom-791 |  Souhrn počasí
Studená fronta, která přecházela včera odpoledne a v noci na dnešek, přinesla na některá místa přeháňky nebo i bouřky, ale na některých místech nespadly třeba žádné srážky, nebo spadlo jen neměřitelné množství srážek. Ochlazení však je pocítit na celém území a nejvíce asi v horských oblastech, kde sněží nebo se vyskytují srážky smíšené v podobě přeháněk. Zatímco v pondělí teploty ojediněle překračovaly hodnoty 20°C, dnes na některých místech nepřekročily ani 10°C.
   Od zítřka se k nám rozšíří výběžek vysokého tlaku vzduchu a ten zajistí jednak slunečnou oblohu, ale jak už jsem několikrát psal, tak také ranní nízké teploty, které místy zamíří slabě pod nulu, tepleji bude zítra ráno na JV území. Teploty odpoledne budou zpočátku zůstávat okolo 11°C, postupně porostou a to hned od pátku. Díky přílivu teplého vzduchu nás tedy čeká další, tentokrát jistě příjemnější, teplotní skok a to opět na teploty okolo 20°C koncem tohoto týdne.

Jak bylo loni?
Loňský duben byl velmi stálý co se týče počasí, tedy slunečné počasí převládlo společně s vysokými teplotami, které se po většinu měsíce pohybovaly okolo 20°C nebo i nad 20°C.
Konkrétně 21.4.2009 byla maxima v Praze na 18,8°C, jasno až polojasno. Místy přeháňky a zpočátku skoro jasnou oblohu přinesl s maximální teplotou 20,2°C loňský 22.duben. A 23.duben 2009 byl jeden z mála podmračených dnů dubna 2009, tedy den s velkou oblačností a občas s deštěm, teplotou, v meximech, zde pouze 13,7°C. To jsou hodnoty blížící se těm, co panují letos 21.4. a 22.4.-v těchto dnech.

Více o počasí a článků o počasí na http://www.meteo_tom-791.blogy.in-pocasi.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama