Jasná obloha se bude měnit na zataženou

8. dubna 2010 v 16:24 | tom-791
Současné jasné nebo skoro jasné počasí, které panuje už od úterý v Čechách a od včerejšího odpoledne na celém území ČR bohužel už déle nevydrží a v Čechách se už zítra ráno probudíme do většinou oblačného počasí, na Z a SZ skoro zataženého počasí, a teploty už právě kvůli přibývající oblačnosti moc nevystoupí.
   Včera svítilo slunce v Praze od jeho východu až po západ, který je přibližně okolo 19:40hodin, tedy úplně celý den bez jediné přestávky, kterou by způsobila oblačnost-přibližně 12,5hodin. Na východě byla obloha i skoro zatažená a vyjasnilo se tam až odpoledne a sluníčko tam moc nenasvítilo, podle údajů z ČHMÚ v Ostravě svítilo jen 9,5hodiny. Zítra by mělo svítit sluníčko zase pro změnu více na Moravě a ve Slezsku, kde přibude oblačnost až okolo poledne, na samém východě až v průběhu odpoledních hodin. To už se však v Čechách bude objevovat místy déšť nebo také přeháňky. Teploty právě zde vystoupí jen k 15°C, na východě stihnou dosáhnout někde 18°C.

Středa přinesla teploty do 17°C, dnešek potom do 19°C a někde bylo i o něco tepleji. Jasná až polojasná obloha převládala během čtvrtka na celém území s tím, že ta polojasná byla především na východě, jinde jasná nebo skoro jasná obloha.

I s polojasnou oblohou bychom se o víkendu jistě spokojily, ale bohužel bude oblačná nebo dokonce i zatažená a sem tam s přeháňkami, kvůli ochlazení od 700m postupně od 900m se srážkami sněhovými a ráno pozor na nižší teploty, které se mohou ocitnout v podnulových hodnotách, ale minima by měla jít většinou do -2°C.

Poměrně výrazné ochlazení bude další změnou, která s frontálním počasím přijde právě na víkend, kdy se oproti dnešním teplotám do 19°C ochladí na 5 až 9°C-tedy až o 10°C. V sobotu bude ochlazení oproti dnešku činit 8°C, tedy teploty do 11°C a ve vlhkém a chladném proudění se bude dobře dařit přeháňkám.

Proměnlivý duben tedy vesele pokračuje a bohužel se tomu loňskému, kdy srážky byly téměř vyjímečné (a při vzpomínce na duben 2007, kdy byly srážky dokonce na většině míst ojedinělé), nemůže vyrovnat. Teploty byly také převážně nad 19°C a pro dnešní datum to bylo v Praze před rokem 22,6°C, pro včerejší datum bylo 7.4.2009 dokonce něco málo přes 23°C. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama