Jaké byly Velikonoce 2010

6. dubna 2010 v 16:00 | tom-791 |  Souhrn počasí
Uplynulý velikonoční víkend, který byl prodloužen o velikonoční pondělí byl v počasí dosti rozdílný co se týče Čech a ostatního území, tedy Moravy a Slezska. Počasí oblačné až polojasné, místy dokonce i skoro jasné převládlo v pátek a zpočátku i v sobotu. Tyto dny byly také chladné až mrazivé co se týče ranních teplot, v sobotu ráno to byla teplota až na -3°C, zde v Praze -1,3°C a na Vysočině a samozřejmě v horských oblastech SV a V území napadlo i 15cm sněhu, ten opět zaskočil řidiče a nadělal hodně nešvarů v silniční a železniční dopravě, zejména co se týče popadaných stromů či větví, které nevydržely pod těžkým sněhem, který byl mokrý. V Čechách spadlo srážek od soboty do pondělí méně než na východě, což naznačovala minulý týden předpověď srážek pro ČR. V Praze nejvíce deště spadlo ve středu a to 9mm a ve čtvrtek odpoledne a večer 5mm srážek. Teploty odpolední byly však příjemnější než ranní a to v sobotu, kdy vystoupily i k 15°C a v neděli dokonce k 16°C, ale na velikonoční pondělí se musely ti, co chodily s pomlázkou či na procházky obléknout více, protože teplota dosahovala maximálně 12°C a foukal také čerstvý vítr, místy i s nárazy a to opět od vyšších poloh.

Počasí se bude ubírat podobným směrem i tento týden, slunečno bude do čtvrtka a dnes na Moravě zpočátku bude právě "úřadovat" oblačnost, ze které mohou vypadávat doznívající srážky. Teploty se ve čtvrtek podle současné předpovědi dostanou k 16°C a možná i výše. Velká oblačnost nás zřejmě však nemine o víkendu. Ale i při velké oblačnosti se dá dělat spoustu aktivit, jen musíme doufat, že nepřidjou žádné trvalejší deště, které se k velké oblačnosti mohou přidat.

Při vzpomínce na loňský počátek dubna a počasí okolo 6.4.2009 si nyní povzdychneme, protože byly teploty okolo 20°C a výše, bylo také polojasno až oblačno, občas však toto krásné počasí přerušila nějaká slabá přeháňka nebo i bouřka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama